اولین حامی ترامپ در کنگره آمریکا بازداشت شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اولین حامی ترامپ در کنگره آمریکا بازداشت شد
Copyright  رویترز

کریس کالینز، عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا روز چهارشنبه به اتهام معامله با استفاده از اطلاعات خصوصی و ارائه پاسخهای دروغین به پلیس فدرال بازداشت شد.

بازداشت این عضو ۶۸ ساله مجلس نمایندگان ایالات متحده در ارتباط با معامله سهام یک شرکت داروسازی استرالیایی صورت گرفت.

کریس کالینز در سال ۲۰۱۶ میلادی اولین عضو کنگره آمریکا بود که از نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز

او در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی فدرال نیویورک متهم شده که با استفاده از دسترسی به اطلاعات غیرعلنی مربوط به پرونده قضایی یک شرکت داروسازی استرالیایی به نام «اینیت ایمونوتراپوتیکس» اقدام به معامله سهام آن کرده است. کریس کالینز عضو هیات مدیره این شرکت بود.

بنا به اعلام دادستانی کریس کالینز و دیگر متهمان این پرونده با معامله سهام شرکت «اینیت ایمونوتراپوتیکس» موفق شدند از ضرری معادل ۷۶۸ هزار دلار جلوگیری کنند. آنها پیش از اعلام نتیجه رسیدگی قضایی به پرونده این شرکت به اطلاعات آن دسترسی پیدا کرده بودند.

جفری برمن، دادستان فدرال کریس کالینز را متهم کرده که منفعت «خانواده و دوستانش» را به منفعت عمومی ترجیح داده است.

در کیفرخواست صادره علیه کریس کالینز آمده که وی اطلاعات غیرعلنی مربوط به شرکت «اینیت ایمونوتراپوتیکس» را از طریق مدیرعامل این شرکت و حضور در جلسه ای در کاخ سفید به دست آورده است. کریس کالینز چند بار از کاخ سفید با کامرون کالینز، فرزند خود تماس گرفت تا او را در جریان اطلاعات غیرعلنی بگذارد.

او و کامرون کالینز هر دو سهامدار شرکت «اینیت ایمونوتراپوتیکس» بودند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال بازداشت کریس کالینز اعلام کرد که این عضو کنگره تا زمان رسیدگی به پرونده قضایی وی از عضویت در کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان کنار گذاشته می شود.