Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چهارمین شب ناآرامی‌‌ در ایران؛ هجوم معترضان به حوزه علمیه کرج

چهارمین شب ناآرامی‌‌ در ایران؛ هجوم معترضان به حوزه علمیه کرج
Copyright عکس از توییتر
Copyright عکس از توییتر
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش‌ها نشان می‌دهد که جو امنیتی سنگینی در برخی نقاط ایران از جمله اصفهان، شیراز، مشهد، تهران و کرج برقرار شده است.

آگهی

ناآرامی‌های ایران برای چهارمین روز متوالی ادامه یافت. به گزارش رسانه‌های ایران شامگاه جمعه تعدادی از معترضان در کرج به حوزه علمیه اشتهارد حمله کردند.

به گفته علی هندیانی، مدیر حوزه علمیه اشتهارد معترضان در ساعت ۹ شب به سمت این حوزه حرکت کردند. وی در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت که تظاهرکنندگان حدود ۵۰۰ نفر بودند و پس از شکستن شیشه‌ها و «شعارهای ساختارشکنانه» محل را ترک کردند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای هندیانی همچنین گفت معترضان «توسط نیروهای ضدشورش متفرق و جمع‌آوری شدند و پلیس هم اکنون خانه به خانه آنان را مورد شناسایی قرار داده و در حال دستگیری آنان است.» وی همچنین تأکید کرد تعدادی از معترضان «دستگیر شده‌اند.»

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از رسانه‌های ایران گزارش داد که معترضان بخش‌هایی از حوزه را آتش زده‌اند.

عکس از حوزه نیوز
شیشه‌های شکسته شده حوزه علمیه اشتهاردعکس از حوزه نیوز

این برای چهارمین روز متوالی است که معترضان به وضعیت اقتصادی در شهرهای مختلف ایران تظاهرات می‌کنند. تصاویر و فیلم‌هایی که از این اعتراضات در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که تظاهرکنندگان شعارهایی علیه مقامات بلندپایه ایران سرمی‌دهند.

همچنین جو امنیتی سنگینی در برخی نقاط ایران از جمله اصفهان، شیراز، مشهد، تهران و کرج برقرار شده است. در تهران نیز ناآرامی‌های پراکنده‌ای در سطح شهر گزارش شده است. برخی از تصاویر نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی حضور پرشماری در برخی نقاط تهران از جمله خیابان ولیعصر دارند.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که روز جمعه صدها نفر در چهارراه ولیعصر تهران تظاهرات کردند و شعارهایی سر دادند. بر اساس گزارش‌ها ماموران امنیتی خیابان‌های منتهی به چهارراه ولیعصر را مسدود کردند تا از پیوستن سایر معترضان به تظاهرات جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش پمپئو به اعتراضات ایران: در کنار مردم هستیم

تظاهرات شبانه و درگیری در چند شهر ایران

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»