نامه ترامپ به کیم به وزیر خارجه کره شمالی تحویل داده شد

نامه ترامپ به کیم به وزیر خارجه کره شمالی تحویل داده شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حاشیه «نشست امنیتی جنوب شرقی آسیا» مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به شکل غیر رسمی با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی دیدار کرد.

آگهی

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد یک دیپلمات بلند پایه این کشور در سنگاپور نامه‌ای از دونالد ترامپ به کیم جونگ اون را به وزیر خارجه کره شمالی تحویل داده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، سونگ کیم، سفیر ایالات متحده در فیلیپین که نقشی کلیدی در فراهم کردن زمینه گفتگوهای آمریکا با کره شمالی ایفا کرده، نامه دونالد ترامپ را به ری یونگ هو تحویل داده است. این نامه در پاسخ به نامه کیم جونگ اون به دونالد ترامپ فرستاده شد.

روز شنبه و در حاشیه «نشست امنیتی جنوب شرقی آسیا» مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به شکل غیر رسمی با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی دیدار کرد.

روز پنجشنبه دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرده بود که نامه‌ای از کیم جونگ اون دریافت کرده است. وی در توییتر خود این نامه را «خوب» خوانده و ابراز امیدواری کرده بود که دیداری دوباره با رهبر کره شمالی داشته باشد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد هنوز برنامه‌ای برای ملاقات مجدد میان رهبران دو کشور در کار نیست گرچه بحث و گفتگو در این زمینه ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا سفر وزیر خارجه کره شمالی به تهران یک بازی برد- برد برای هر دو است؟

ترامپ:‌ ایرانی‌ها با ما صحبت خواهند کرد، شاید هم نه، که آن هم عیبی ندارد

طنین شعار انتخاباتی ترامپ از زبان خاویر میلی در آمریکا؛ «عظمت را دوباره به آرژانتین بازمی‌گردانیم»