Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گاز اشک‌آور، دود و آتش در سومین روز اعتراض‌ها در ایران

گاز اشک‌آور، دود و آتش در سومین روز اعتراض‌ها در ایران
Copyright شبکه‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش‌ها از شیراز حاکی است شمار زیادی از اهالی در مناطق مرکزی این شهر تجمع کرده و به سر دادن شعار پرداختند.

آگهی

در سومین روز از آغاز تظاهرات در شهرهای مختلف ایران، نیروهای پلیس ضد شورش در چند شهر گاز اشک‌آور پرتاب کردند و نیروهای لباس شخصی نیز با معترضان درگیر شدند.

تظاهراتی که به دنبال انتشار چندین فراخوان در شبکه‌های اجتماعی در روزهای گذشته به ویژه با هشتگ «چالش دعوت به تظاهرات» آغاز شد، روز پنج‌شنبه در شهرهای دیگر ایران نیز ادامه یافت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اصفهان

روز پنج‌شنبه کسبه و گروهی از مردم در خیابان شاپور جدید اصفهان برای سومین روز متوالی به راهپیمایی و شعار دادن پرداختند و مأموران پلیس ضدشورش برای متفرق کردن آنان گاز اشک‌آور پرتاب کردند. در ویدئوهای همرسان شده در شبکه‌های اجتماعی گروهی از معترضان این شهر در حال پرتاب سنگ و چوب به طرف مأموران نیروی انتظامی دیده می‌شوند و دود غلیظی در خیابان شاپور جدید به چشم می‌خورد.

اوضاع در شهرهای اطراف اصفهان از جمله خمینی‌شهر، شاهین‌شهر و نجف‌آباد نیز متشنج گزارش شده است. در نجف‌آباد گروهی از مردم با شعار «سوریه رو سیر کردند، جوونا رو پیر کردند» اعتراض خود را به وضعیت اقتصادی و گرانی موجود نشان دادند.

کرج

شهر کرج و حومه آن نیز روز پنج‌شنبه برای سومین روز متوالی دستخوش اعتراض و درگیری شد. در اشتهارد گروهی از مردم با شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» نسبت به بحران اقتصادی موجود و سرکوب‌ها اعتراض کردند.

در گوهردشت نیز گروهی از ساکنان این شهر برای اعتراض به وضعیت معیشتی دشوار در کشور به خیابان آمدند و به تظاهرات روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در این شهر ادامه دادند.

شیراز

گزارش‌ها از شیراز حاکی است شمار زیادی از اهالی در مناطق مرکزی این شهر تجمع کرده و به سر دادن شعار پرداختند.

وضعیت شهر شیراز در دو شب گذشته نیز متشنج بود و پلیس با گاز اشک‌آور به معترضان یورش برده بود. اما در روز پنج‌شنبه شمار بیشتری از مردم به ویژه در خیابان‌های توحید، چهارراه‌ زند و خیابان لطفعلی‌خان زند حضور یافته و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، تجمع‌کنندگان ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه و به دنبال فراخوانی که از روزها قبل در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، از خیابان توحید که به‌عنوان یکی از بازارهای اصلی لوازم خانگی و موبایل در شیراز محسوب می‌شود، تجمع خود را آغاز کردند.

ایسنا شمار تظاهرکنندگان را بیش از ۲۰۰ نفر ذکر کرده و در مورد شعارهای معترضان می‌نویسد: «ابتدا با سردادن شعارهایی نظیر بازاری حمایت حمایت، خواستار پیوستن کسبه و بازاریان به جمع خود شدند؛ معترضین در حین حرکت به سمت چهارراه‌ زند نیروهای پلیس پیشگیری و ضد شورش را نیز خطاب قرار داده و خواستار حمایت آنان شدند.»

مشهد

به گزارش پایگاه خبری تسنیم در مشهد، در حالی که شماری از تظاهرکنندگان در میدان شهدا حاضر شده بودند، سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا خراسان شخصا در میان تظاهرکنندگان حضور یافت.

روز پنج‌شنبه دادگستری استان خراسان رضوی با فرستادن پیامکی به شهروندان این استان فراخوان راهپیمایی در کشور را «توطئه آمریکایی-سعودی» خوانده و به مردم هشدار داد که به این فراخوان توجهی نکنند.

سایر شهرها

گزارش‌ها در روز پنج‌شنبه حاکی از حضور گروه‌هایی از مردم معترض در ساری، اراک، اهواز و چند شهر دیگر است.

در تهران و سایر شهرهایی که راهپیمایی در آن جریان ندارد، حضور نیروهای ضدشورش و لباس شخصی به طرز ملموسی افزایش یافته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال بر سر شعر ترانه جدید سیاوش قمیشی و گوگوش

عفو بین‌الملل: جمهوری اسلامی از تجاوز به عنوان ابزار سرکوب معترضان «زن، زندگی، آزادی» استفاده کرد

سالگرد درگذشت مهسا امینی؛ اعتراضات پراکنده و تدابیر شدید امنیتی در ایران