Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جو امنیتی در بازار ارز همزمان با رکورد زدن قیمت سکه و فراخوان اعتصاب

جو امنیتی در بازار ارز همزمان با رکورد زدن قیمت سکه و فراخوان اعتصاب
Copyright ایسنا
Copyright ایسنا
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعد از تشدید التهاب در بازار ارز و سکه و ثبت رکوردهای عجیب و نجومی در این بازار، بار دیگر ماموران لباس شخصی به جمع دلال‌ها رفته‌اند.

آگهی

رسانه‌های ایران از ایجاد فضای امنیتی در بازار ارز تهران در خیابان فردوسی و خیابان‌های اطراف آن خبر دادند.

خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه ۸ مرداد نوشت: «بعد از تشدید التهاب در بازار ارز و سکه و ثبت رکوردهای عجیب و نجومی در این بازار، بار دیگر ماموران لباس شخصی به جمع دلال‌ها رفته‌اند.»

به گزارش تسنیم مأموران نیروی انتظامی با لباس شخصی به بازار سبزه میدان رفته و اجازه کوچکترین حرکتی به دلال‌های سکه نمی‌دهند. فعالان بازار می‌گویند هم اکنون هیچ قیمتی در بازار ارز و سکه وجود ندارد چون حتی اجازه صحبت کردن به دلال‌ها داده نمی‌شود.

برخی از افراد از دستگیری حدود ۲۰ دلال ارزی در حاشیه خیابان فردوسی خبر می‌دهند. گفته می‌شود ماموران با لباس شخصی در خیابان فردوسی و بازار سبزه میدان درحال شناسایی دلال‌ها هستند و کوچک‌ترین تحرک دلال‌ها موجب دستگیری‌شان می‌شود.

برخی گزارش‌ها حاکی از حضور پرشمار مأموران امنیتی در میدان توپخانه، چهارراه استانبول و بازار بزرگ تهران است.

ربع سکه رکورد زد

همزمان با تشدید التهاب در بازار طلا و ارز، قیمت ربع سکه بهار آزادی برای اولین بار در تاریخ از یک میلیون تومان هم عبور کرد. امروز در بازار آزاد سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز قبل ۴ میلیون و ۵۰۵ هزار تومان و سکه تمام ‌بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۵۱ هزار تومان معامله شد.

بازار طلا و ارز چند هفته‌ای است که هر روز با یک قیمت جدید مواجه می‌شود. سکه به تازگی پیشتاز افزایش قیمت شده و به سایر بازارها از جمله ارز جهت می‌دهد. افزایش قیمت سکه، افزایش قابل توجه دلار و یورو و سایر ارزهای معتبر را نیز به همراه داشته است. قیمت دلار روز یکشنبه از مرز ۱۱ هزار تومان گذشت.

فراخوان اعتصاب در تهران و شهرستان‌ها

جو امنیتی و ملتهب در بازار ارز تهران در حالی گزارش می‌شود که از چند روز پیش در شبکه‌های اجتماعی فراخوانی برای آغاز اعتصاب در بازار تهران در روز دوشنبه همرسان شده بود.

در روزهای یکشنبه و دوشنبه اخباری مبنی بر اعتصاب بازاریان در برخی شهرستان‌ها منتشر شده و در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از مغازه‌های بسته در بازار طلا و جواهرات تبریز، بازار ابزار و ماشین‌آلات اصفهان و فروشگاه‌های خیابان قزوین در کرج در این دور روز همرسان می‌شود.

در یکی از ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گروهی از بازاریان مشهد دیده می‌شوند که با بستن مغازه‌های خود تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

اخبار و گزارش‌های مربوط به اعتصاب در رسانه‌های رسمی ایران بازتاب ندارد. به همین ترتیب به جز تصاویر و اخبار تأئید نشده، در رسانه‌های ایران در مورد اعتصاب بازاریان و نیز دور دوم اعتصاب کامیونداران که از اول مرداد ماه آغاز شده مطلبی به چشم نمی‌خورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور حکم اعدام «سلطان سکه»؛ ۳۰ اخلال‌گر به ۳ تا ۲۰ سال حبس محکوم شدند

انتشار گزارشهایی از اعتصاب مجدد کامیون‌داران در ایران

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت