Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آتش سوزی مرگبار یونان احتمالا «منشاء عمدی» داشت

آتش سوزی مرگبار یونان احتمالا «منشاء عمدی» داشت
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همسر تئو آنجلوپولوس، فیلمساز مشهور یونانی که در سال ۲۰۱۲ میلادی درگذشت اعلام کرده است که در آتش سوزی اخیر «آرشیو شخصی» این سینماگر نابود شده است.

آگهی

دولت یونان می گوید حریق اخیر در جنگل های نزدیک آتن، پایتخت این کشور که جان دستکم ۸۳ نفر را گرفت، احتمالا «منشاء عمدی و جنایی» داشته است.

دهها نفر که در جریان این حریق قصد داشتند با خودروهایشان فرار کنند طعمه شعله های آتش شدند. این آتش سوزی که ساعت پنج بعدازظهر روز دوشنبه به وقت محلی آغاز شد در عرض تنها چند ساعت به سرعت در منطقه ماتی گسترش یافت. این منطقه که در حدود ۳۰ کیلومتری شرق آتن قرار دارد نزد گردشگران محبوبیت زیادی دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز

نیکوس توسکاس، وزیر دفاع غیرنظامی یونان در یک نشست خبری اعلام کرد: «شواهد جدی و نشانه هایی مهم به دست آمده است که از اقداماتی جنایتکارانه برای ایجاد عمدی حریق حکایت دارد.»

بنا به گزارشها پلیس یونان در حال تحقیق در مورد آغاز همزمان چند آتش سوزی در سه محل مختلف است. حدود ۳۰۰ آتش نشان و نیروی داوطلب روز پنجشنبه به جستجوی مفقودشدگان ادامه دادند.

انتظار می رود شمار قربانیان این آتش سوزی که مرگبارترین حریق طی دهه های گذشته محسوب می شود افزایش یابد.

رویترز

بسیاری از شهروندان یونان تحت تاثیر این حادثه مرگبار قرار گرفته اند. شبکه های تلویزیونی یونان در روزهای گذشته تصاویری پخش کردند که بستگان افراد مفقود شده در آن برای کمک به عملیات جستجو درخواست کمک می کردند.

از سوی دیگر همسر تئو آنجلوپولوس، فیلمساز مشهور یونانی که در سال ۲۰۱۲ میلادی درگذشت اعلام کرده است که در آتش سوزی اخیر «آرشیو شخصی» این سینماگر نابود شده است. تئو آنجلوپولوس در سال ۱۹۹۸ میلادی برنده جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شده بود.

منزل تئو آنجلوپولوس یکی از حدود ۵۰۰ خانه ای است که در جریان حریق اخیر تخریب شده است.

آرشیو
تئو آنجلوپولوسآرشیو

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش گرفتن اتوبوس بین شهری در ترکیه؛ دست‌کم ۵ نفر کشته شدند

آتش‌سوزی در آسایشگاهی در تایوان؛ ۹ نفر کشته شدند

آتش‌سوزی یونان یکی از مرگبارترین حریق‌های قرن