آتش‌سوزی در آسایشگاهی در تایوان؛ ۹ نفر کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آتش‌سوزی در آسایشگاهی در تایوان؛ ۹ نفر کشته شدند
کپی رایت  رویترز

آتش‌سوزی در یک آسایشگاه در تایوان باعث کشته شدن ۹ نفر و زخمی شدن ۱۵ نفر شد. مقام‌های تایوانی بلافاصله اعلام کردند که تحقیقات درباره علت این حادثه که در بامداد روز دوشنبه اتفاق افتاده، آغاز شده است.

این آتش‌سوزی در طبقه هفتم بیمارستان تایپه نو، که کاربرد آسایشگاه داشته، رخ داده است. در هنگام وقوع حادثه، ۳۶ نفر در ساختمان حضور داشتند که بعد از آتش‌سوزی از این ساختمان ۹ طبقه تخلیه شدند اما ۹ نفر بر اثر تنفس دود، جان خود را از دست دادند.

 بیماران این آسایشگاه اغلب با تخت‌های بیمارستانی به بیرون از ساختمان منتقل شدند. بعضی دیگر از بیماران با آمبولانس راهی مراکز بیمارستانی دیگرشدند.

بر اساس گفته‌های نخست وزیر تایوان، عملیات امداد ونجات در بیمارستان تایپه نو زیرنظر وزیربهداشت این کشور صورت گرفت. آتش‌نشانان موفق شدند این آتش را ساعاتی پس از سپیده‌دم مهارکنند.

نخست وزیر تایوان، ویلیام لی، اعلام کرده که همه بیمارستان‌های باید از این حادثه درس بگیرند. او در گفت‌وگو با شبکه‌های خبری تاکید کرد:«در صورت تکرار حادثه‌ای مشابه، می‌توانیم تأثیرات منفی را به حداقل برسانیم.»

دولت تایوان همچنین اعلام کرد رئیس‌جمهور این کشور، که از دو کشور هم‌پیمان تایوان، بلیز و پاراگوئه، بازدید می‌کند نیز مرگ قربانیان را تسلیت گفته و آرزوی بهبود هر چه سریعتر برای زخمی‌ها کرده است.

از سوی دیگر مقام‌های اداره بهداشت تایوان اعلام کردند که حال ۱۱ نفر از ۱۵ زخمی این حادثه وخیم است.

این آسایشگاه در کنار بیمارستان تایپه قرار دارد. علت وقوع این آتش سوزی هنوز مشخص نشده است.