Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دردسر پرچم‌های انتخاباتی ساخت چین برای ترامپ

دردسر پرچم‌های انتخاباتی ساخت چین برای ترامپ
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با اینکه جنگ تجاری میان چین و آمریکا هر روز شدیدتر می‌شود اما تولیدکنندگان چینی از اکنون ساخت کالاهای تبلیغاتی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را آغاز کرده‌اند.

آگهی

تولید پرچم‌ها، پوستر‌ها و کلا‌ه‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری ایالات متحده در چین به تازگی دردسر ساز شده است.

همزمان با اوج‌ گرفتن نبرد تجاری میان ایالات متحده و چین،‌ منتقدان دونالد ترامپ پیوسته به موضوع تولید پوسترها و کلا‌ه‌های تبلیغاتی وی در چین اشاره می‌کنند.

شرکت‌های مختلفی در استان ژه‌ژیانگ در شرق چین اعلام کرده‌اند که محصولات تبلیغاتی ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰ را تولید کرده‌‌اند.

اما یک مقام رسمی کارزار انتخاباتی ترامپ به تازگی اعلام کرد تمامی محصولات این کارزار «ساخت ایالات متحده بوده» و فروشندگانی که ادعایی غیر از این مطرح کنند «یا دروغ می‌گویند یا مقررات حفظ نماد بازرگانی را زیر پا می‌گذارند.»

کارگران چینی در حال دوختن پرچم‌های کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ،‌ ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۸ عکس از رویترز

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یائو داندان، مدیر یک شرکت چینی تولید کننده پرچم و پوستر تبلیغاتی می‌گوید امسال نزدیک به ۵۰ هزار «پرچم ترامپ» فروخته است و برای تولید بیشتر این محصولات همچنان سفارش دریافت می‌کند. وی یادآوری می‌کند که تولیداتش اخیرا مدت زمان بیشتری در گمرک ایالات متحده منتظر می‌مانند.

روزنامه گلوبال تایمز، چاپ چین می‌گوید این پوسترها عناوینی نظیر «ترامپ ۲۰۲۰» و «آمریکا را عالی نگاه داریم!» دارند.

دیگر تولیدکنندگان چینی که کلاه‌های تبلیغاتی کارزار دونالد ترامپ را می‌دوزند اعلام کرده‌اند با تعرفه‌های گمرکی جدیدی که آمریکا وضع کرده است تولیداتشان افزایش خواهد یافت.

کارزار انتخاباتی ترامپ مدعی است تمامی محصولاتش ساخت ایالات متحده است. عکس از رویترز

دیگر صادرکنندگان پارچه چین نیز می‌گویند با جنگ تجاری که بر سر تعرفه‌های گمرکی میان آمریکا و چین درگرفته کالاهای آنها زمان بیشتری را در گمرک ایالات متحده می‌ماند.

مدیر شرکت نساجی کویی‌وانگ در گفتگو با روزنامه دولتی چین می‌گوید: «معمولا کالاهای ما با حدود ۱۰ روز تأخیر به مشتریان در آمریکا می‌رسید اما حالا این زمان گاه ۱۵ روز و گاه بسیار بیشتر است.»

دولت ترامپ بر بسیاری از کالاهایی که از چین وارد می‌شوند ۱۰ درصد مالیات گمرکی بسته است؛ محصولاتی نظیر کلاه‌های آفتابگیر و برخی پارچه‌ها و پرچم‌ها نیز مشمول این مالیات‌ گمرکی می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد تازه ترامپ به اروپا: بیایید کلاً تعرفه‌ها را برداریم

آخرین راه حل اروپا؛ حضور یونکر در واشنگتن برای حذف تعرفه های بی سابقه

هشدار گروه ۲۰ در مورد تأثیر منفی جنگ تعرفه‌ها بر رشد اقتصاد جهانی