Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازگشت دوباره کارلس پوچدمون به بلژیک

بازگشت دوباره کارلس پوچدمون به بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارلس پوجدمون رهبر پیشین جدایی طلبان کاتالونیا در روزهای آینده باری دیگر در پی لغو حکم محکومیت اروپایی او از سوی دادگستری اسپانیا به بلژیک بازخواهد گشت.

آگهی

پس آزآنکه دادگستری اسپانیا حکم اروپایی بازداشت کارلس پوجدمون را لغو کرد رهبر پیشین استقلال طلبان کاتالونیا اعلام کرده است دوباره شنبه آینده به بلژیک باز خواهد گشت.

کارلس پوجدمون اولین بار در ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۷ پس از تهدیدهای دولت اسپانیا مبنی بر بازداشت او به بروکسل پناهنده شد. مقامات بلژیک به حکم بازداشت کارلس پوجدمون توجهی نکردند اما رهبر پیشین کاتالونیا در سفر به آلمان بازداشت شد. دادگستری آلمان در نهایت ۱۲ ژوییه اعلام کرد کارلس پوجدمون را به اسپانیا تنها در صورتی مسترد می کند که بابت فساد و سوءاستفاده مالی محاکمه شود.

اما دادگاه عالی اسپانیا پنج شنبه گذشته اعلام کرد حکم دستگیری و استرداد سراسری کارلس پوجدمون، رئیس پیشین دولت منطقه کاتالونیا را در اروپا لغو کرد.

این اقدام عالی‌ترین مرجع قضایی اسپانیا پس از آن صورت گرفت که دادگاه اتهام وارده به آقای پوجدمون را در خصوص «رهبری شورش‌های سال گذشته کاتالونیا» که متعاقب برگزاری همه‌پرسی استقلال این منطقه رخ داد، رد کرد.

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا در این صورت اسپانیا دیگر قادر نمی‌شد که او را به اتهام حمایت و رهبری شورش‌های سال گذشته محاکمه کند.

دادگاه عالی اسپانیا با رد پیشنهاد دادگاه آلمان، حکم بازداشت رئیس پیشین دولت منطقه کاتالونیا را لغو کرد. این دومین بار طی یک سال گذشته است که دادگاه عالی اسپانیا برای آقای پوجدمون قرار منع تعقیب صادر می‌کند.

اسپانیا حاضر نیست آقای پوجدمون را به اتهام مالی که حداکثر مجازات آن ۸ سال زندان است، محاکمه کند. دیگر سیاستمداران کاتالونیا که حامی استقلال این منطقه بوده‌اند و در حال حاضر در بازداشت مادرید هستند، تهدید به تحمل زندان‌های طولانی تا ۳۰ سال شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادسرای آلمان در پی استرداد کارلس پوجدمون به اسپانیا

آلمان کارلس پوجدمون را به قید وثیقه آزاد می‌کند

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند