Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان کارلس پوجدمون را به قید وثیقه آزاد می‌کند

آلمان کارلس پوجدمون را به قید وثیقه آزاد می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه آلمان می‌گوید که اتهام «شورش» در نظام قضایی این کشور جرم محسوب نمی‌شود.

آگهی

یک دادگاه در آلمان با صدور قراری به آزادی به قید وثیقه کارلس پوجدمون، رئیس سابق منطقه کاتالونیا اسپانیا حکم داد. مطابق این تصیمیم دولت آلمان می‌تواند تنها بر اساس اتهامات فساد اقتصادی و نه اتهام «شورش» آقای پوجدمون را به اسپانیا مسترد کند.

کارلس پوجدمون، رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا ماه گذشته در مرز آلمان دستگیر شد. پیش از این دولت اسپانیا تقاضای استرداد پودجدمون را به اتهام «شورش و فتنه برای سازماندهی یک همه‌پرسی غیرقانونی» که در ماه اکتبر گذشته منجر به اعلام استقلال یک جانبه این منطقه خودگران شد، داده بود.

بیشتر بخوانید:

درخواست دادستان آلمانی برای استرداد پوجدمون به اسپانیا

چرا پوجدمون نه در بلژیک بلکه در آلمان بازداشت شد؟

میزان قرار وثیقه هفتاد و پنج‌هزار یورو تعیین شده است. دادگاه آلمان می‌گوید که اتهام «شورش» در نظام قضایی این کشور جرم محسوب نمی‌شود. به عقیده این دادگاه «خشونت» نیز باید بخشی از اتهام باشد تا بتوان کسی را به «خیانت به کشور» متهم کرد که در این اتهام، موردی از «خشونت» وجود ندارد. بنابراین دادگاه صالح آلمانی درباره درخواست استرداد به اتهام «شورش» قرار منع تعقیب صادر کرد.

روند تصمیم گیری برای استرداد پوجدمون به اتهام فساد اقتصادی ادامه خواهد یافت.

واکنش دولت اسپانیا

سخنگوی دولت اسپانیا در واکنش به صدور آزادی با قید وثیقه رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا، گفت که این کشور به تصمیم دادگاه آلمانی احترام می‌گذارد. سخنگوی دولت اسپانیا افزود: «دولت هرگز درباره تصمیمات هیچ نوع دادگاهی اظهار نظر نمی‌کند. به خصوصی وقتی که این حکم در کشور دیگری صادر شده باشد. دولت اسپانیا همیشه به این احکام فارغ از موافق یا مخالف بودن با آن، احترام می‌گذارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت دوباره کارلس پوچدمون به بلژیک

تظاهرات گسترده در باسلونا اسپانیا در اعتراض به زندانی کردن رهبران جدایی طلبان

اولین دادگاه کودتاچیان آلمانی؛ شهروندان رایش فکر «سرکوب مخالفان» پس از کودتا را هم کرده بودند