Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اردوغان: رفتار نژادپرستانه با مسعود اوزیل غیر قابل قبول است

اردوغان: رفتار نژادپرستانه با مسعود اوزیل غیر قابل قبول است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«چنین رفتار نژادپرستانه‌ای با یک جوان، به خاطر باورهای مذهبی‌اش ناپذیرفتنی است، جوانی که همه چیزش را به تیم ملی آلمان داده است.»

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد رفتارها در آلمان با مسعود اوزیل بازیکن ترک‌تبار تیم ملی این کشور غیر قابل قبول است.

آقای اردوغان در مجلس این کشور به خبرنگاران گفت: «چنین رفتار نژادپرستانه‌ای با یک جوان به خاطر باورهای مذهبی‌اش غیر قابل قبول است، جوانی که همه چیزش را به تیم ملی آلمان داده است.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی گفت که دوشنبه شب و پس از اعلام کناره‌گیری اوزیل از تیم ملی آلمان، «فارغ از هر گونه تعریف و تمجیدی» با وی صحبت کرده است و افزود که منتقدان اوزیل نتوانستند عکس این ستاره فوتبال را با اردوغان «تحمل کنند.»

عکس یادگاری اوزیل با رجب طیب اردوغان،‌ رئیس جمهوری ترکیه. عکس از رویترز

مسعود اوزیل روز دوشنبه اعلام کرده بود به دلیل رفتار «نژادپرستانه» مدیران فدراسیون فوتبال آلمان دیگر در تیم ملی این کشور حضور پیدا نخواهد کرد.

از سوی دیگر مقامات شهرداری «دِورِک» که شهر اجدادی مسعود اوزیل در ترکیه به شمار می‌رود اعلام کرده‌اند بنا دارند «عکس مسعود اوزیل با اردوغان» را جایگزین «تصویر وی با پیراهن تیم ملی» آلمان کنند. این بیلبورد در خیابانی قرار دارد که به افتخار این ستاره فوتبال،‌ خیابان «مسعود اوزیل» نامیده شده است.

عکس مسعود اوزیل با اردوغان جایگزین عکس پیشین وی با پیراهن تیم ملی آلمان شد. عکس از رویترز

عکسی که این بازیکن تیم آرسنال در لندن با رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری ترکیه به یادگار گرفت انتقادهای بسیاری را در مطبوعات و در میان هوادارن تیم ملی آلمان برانگیخت.

انتشار عکس‌های اوزیل و گوندغان، دو بازیکن ترک تبار تیم ملی فوتبال آلمان با واکنش‌های تحقیرآمیز برخی تماشاچیان آلمانی در بازی‌های دوستانه این تیم پیش از شروع جام جهانی همراه شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رجب طیب اردوغان شاهد عقد ازدواج مسعود اوزیل شد

کارزار مهاجران برای روایت مشکلات زندگی در آلمان

یوآخیم لو: اوزیل و گوندوغان منتظر تبعات بیشتر عکس انداختن با اردوغان باشند