Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کارزار مهاجران برای روایت مشکلات زندگی در آلمان

کارزار مهاجران برای روایت مشکلات زندگی در آلمان
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاربران شبکه های اجتماعی در کارزار خود در توئیتر از هشتگ (MeTwo#) استفاده می کنند و تاکنون ۳۵۰۰ توئیت با استفاده از این هشتگ منتشر شده است.

آگهی

یکی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر پس از کناره گیری مسعود اوزیل، بازیکن ترک تبار از تیم ملی آلمان روز سه شنبه کارزاری را برای طرح مشکلات مهاجران در آلمان به راه انداخت.

این کاربر در کارزار خود از هشتگ (MeTwo#) استفاده کرده و تاکنون ۳۵۰۰ توئیت با استفاده از این هشتگ منتشر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از کاربرانی که در توئیتر به این کارزار پیوسته است از تبعیض در نظام آموزشی آلمان سخن می گوید. او یادآوری می کند که والدینش به سختی می توانند به زبان آلمانی صحبت کنند.

کاربری دیگر به حکمی اشاره می کند که در دهه ۱۹۸۰ میلادی برای پدرش صادر شده بود. پدر او که یکی از مهاجرین ساکن آلمان بود دریانورد بود. دادگاه آلمان حکمی صدر کرده بود که براساس آن این مرد به دلیل عدم سکونت دائمی در آلمان (به دلیل شغلش) باید از کشور اخراج می شد.

بسیاری از کاربران نیز از تجربه های خود در زمینه مواجهه با دو فرهنگ متفاوت (کشور میزبان و کشوری که اصالتشان به آن بر می گردد) سخن گفته اند.

مسعود اوزیل، بازیکت ترک تبار تیم ملی آلمان پس از حذف این تیم از جام جهانی روسیه اعلام کرد که به دلیل رفتار «نژادپرستانه» و «بی احترامی» مدیران فدراسیون فوتبال آلمان دیگر تمایلی به عضویت در این تیم ندارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: رفتار نژادپرستانه با مسعود اوزیل غیر قابل قبول است

واکنش مرکل و فدراسیون فوتبال آلمان به کناره گیری اوزیل

اوزیل در اعتراض به «نژادپرستی» تیم ملی آلمان را ترک کرد