Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یوآخیم لو: اوزیل و گوندوغان منتظر تبعات بیشتر عکس انداختن با اردوغان باشند

یوآخیم لو: اوزیل و گوندوغان منتظر تبعات بیشتر عکس انداختن با اردوغان باشند
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسعود اوزیل و ایلکای گوندوغان به خاطر عکس‌هایی که در لندن با آقای اردوغان گرفتند با موجی از انتقاد رسانه‌های آلمان مواجه شدند.

آگهی

یواخیم لو، سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان گفت اوزیل و گوندوغان دو بازیکن ترک‌تبار این تیم، بابت عکس گرفتن با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه همچنان باید برای رفتارهای انتقادآمیز هوادارن در بازی‌های جام جهانی آماده باشند.

مسعود اوزیل و ایلکای گوندوغان که شهروند آلمان هستند به خاطر عکس‌هایی کهم ماه گذشته در لندن با آقای اردوغان گرفتند با موجی از انتقاد رسانه‌های آلمان مواجه شدند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بسیاری از هواداران و ورزش‌دوستان آلمانی از دیدن عکس‌های خوش و بش کردن این دو بازیکن با آقای اردوغان عصبانی شدند. این دو بازیکن در حالیکه پیراهن تیم‌های باشگاهی خود یعنی آرسنال و منچسرت سیتی را در دست داشتند با رئیس‌جمهوری ترکیه دیدار کردند.

اوزیل و گوندوغان در کنار اوزیل، گوندوغان و توسان بازیکنان ترک‌تبار لیگ‌ فوتبال بریتانیا. ععکس از رویترز

آقای لو افزود: «وظیفه من این است که هر دوی این بازیکنان را به اوج آمادگی برسانم و آنها الان آماده هستند. آن دو احتمالا هنگام بازی، با سوت و هو کردن (هواداران) روبرو می‌شوند. همین است که هست. من نمی‌توانم جلوی این سر و صداها را بگیرم. دوست داشتم اوضاع متفاوت بود اما کار من این است که آنها را از این جو عبور بدهم و به تیم‌مان کمک کنم.»

تماشاچی‌ها این دو بازیکن را در بازی تدارکاتی مقابل اتریش هم با هو کردن و سوت زدن به سخره گرفتند و و اگرچه مسعود اوزیل در بازی دوستانه با عربستان حضور نداشت اما گوندوغان واکنش مشابهی را از سوی هوادارن تجربه کرد.

یواخیم لو، سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در نشست خبری. عکس از رویترز

آقای لو درباره وضعیت روانی این بازیکنان گفت: «هر دو بازیکن از این رفتارها آزرده شدند و به‌ويژه بعد از بازی مقابل عربستان گوندغان (برای داشتن احساس بهتر) به پشتیبانی هم‌تیمی‌هایش نیاز پیدا کرد.»

آلمان برای دفاع از عنوان قهرمانی جام جهانی در نخستین بازی خود در مسکو به دیدار تیم میلی مکزیک خواهد رفت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد اوزیل از سرکوب اویغورها در چین؛ آرسنال طرف پکن را گرفت

اردوغان: رفتار نژادپرستانه با مسعود اوزیل غیر قابل قبول است

اوزیل در اعتراض به «نژادپرستی» تیم ملی آلمان را ترک کرد