معافیت مالیاتی برای شهروندانی که با پارکینگ پولدار شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
معافیت مالیاتی برای شهروندانی که با پارکینگ پولدار شدند

مسئولان شورای محلی یک روستا در جنوب فرانسه تمامی ساکنان روستا را از پرداخت مالیت معاف کردند.

به گزارش رسانه‌های فرانسه، مسئولان اداره مالیات استان پیرنه شرقی در گزارش سالیانه خود در مورد بودجه و مخارج شهرهای استان دریافتند که تراز مالی روستای لوپرتوس «بسیار نامتوازن» است زیرا درآمد آن بسیار بیشتر از مخارجش است. در گزارش اداره مالیات استان آمده است که انباشته شدن پول‌های اضافی در حساب لوپرتوس، موازنه حساب‌های استانی را بر هم زده است.

در پی انتشار این گزارش، مسئولان محلی تصمیم گرفتند تمامی ساکنان روستای لوپرتوس را از پرداخت مالیات مسکن و مالیات بر اجاره را معاف کنند.

شهرداری‌ها در فرانسه دارای اختیارات زیادی هستند و می‌توانند بخشی از مالیات شهری از جمله مالیات ملکی را مستقل از مالیات سراسری دولتی تغییر بدهند.

روستای لوپرتوس که در جنوب فرانسه و در مرز اسپانیا واقع شده، کمتر از هزار نفر جمعیت دارد و بیشتر درآمد آن از پارکینگ است. شهروندان فرانسوی همه ساله به قصد خرید و فروش سیگار و مشروبات الکلی با عوارض کمتر به این روستای مرزی می‌آیند و خودروهایشان را در پارکینگ می‌گذارند.

میانگین درآمد سالیانه لوپرتوس از پارکینگ حدود ۸۰۰ هزار یورو است و مسئولان شورای محلی چون محلی برای خرج کردن این مبلغ نداشتند، مجبور شدند اهالی را از پرداخت مالیات شهری معاف کنند.

هنوز معلوم نیست اعلام این خبر چه تأثیری بر بافت جمعیتی روستا داشته باشد، زیرا پیش‌بینی می‌شود بسیاری از مردم نواحی اطراف برای پرهیز از پرداخت مالیات به این روستا نقل مکان کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید