Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اتریش؛ آزمون آئین‌نامه رانندگی به زبان ترکی حذف شد

 اتریش؛ آزمون آئین‌نامه رانندگی به زبان ترکی حذف شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نوربرت هوفر، وزیر حمل و نقل اتریش، از حزب راست افراطی «آزادی» اعلام کرد که این تصمیم در راستای پائین آوردن هزینه‌ها گرفته شده است.

آگهی

وزارت حمل و نقل اتریش اعلام کرد که امتحان آئین‌نامه رانندگی در اتریش دیگر به زبان ترکی برگزار نمی‌شود.

گرچه تعداد کسانی که مایلند در این آزمون با زبان ترکی شرکت کنند اندک است، اما همچنان ترکی دومین زبان متداول در میان شرکت کنندگان آزمون رانندگی در اتریش است.

نوربرت هوفر، وزیر حمل و نقل اتریش، از حزب راست افراطی «آزادی» اعلام کرد که این تصمیم برای پائین آوردن هزینه‌ها گرفته شده است. وی گفت: «هر زبان اضافی برای آموزش هزینه‌ای پنج رقمی را به دولت تحمیل می‌کند که قابل توجیه نیست.»

وی در ادامه افزود که این تصمیم در راستای «تشویق برای یادگیری زبان آلمانی» نیز بوده است. متقاضیان آئین‌نامه در اتریش می‌توانند به زبان‌های دیگری غیر از آلمانی از جمله انگلیسی، کرواسی و اسلوونی در این امتحان شرکت کنند.

حزب آزادی که یکی از احزاب ضدمهاجرت در اتریش است، پس از انتخابات سال گذشته توانست تعدادی از پست‌های کلیدی در دولت ائتلافی را در دست بگیرد و بدین ترتیب اتریش تنها کشور اروپای غربی است که محافظه‌کاران بخش بزرگی از قدرت را در اختیار دارند.

این تغییر در گزینه‌های زبان برای رانندگان ترک‌زبان به دنبال تنش‌های طولانی مدت میان اتریش و ترکیه صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

زباستیان کورتس، صدراعظم اتریش از اتحادیه اروپا خواسته است تا به مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا پایان بخشد، امری که موجب خشم رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه شده است.

تنش‎ها میان این دو کشور سبب شد که سال گذشته ترکیه به عنوان دومین نیروی نظامی حاضر در ناتو پس از ایالات متحده، مشارکت اتریش در ناتو را وتو کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکصد سالگی مقررات رانندگی در فرانسه؛ از قوانین کالسکه‌رانی تا نصب رادارهای خودکار جاده‌ای

ترکیه یک روزنامه‌نگار چپ‌گرای اتریشی را آزاد کرد

پناهجویان در اتریش از آموزش و کارآموزی محرومند