Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پناهجویان در اتریش از آموزش و کارآموزی محرومند

 پناهجویان در اتریش از آموزش و کارآموزی محروم هستند
پناهجویان در اتریش از آموزش و کارآموزی محروم هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توقیف اموال پناهجویان برای پرداخت هزینه نگهداری آنها و یا بررسی محتوی تلفن همراه برای اطلاع از کشور زادگاه یا مبداء آغاز سفر مهاجران غیر قانونی از جمله اقداماتی است که مقامات دولتی اجازه آنرا صادر کرده اند.

آگهی

اتریش به پناهجویان اجازه نمی دهد تا پیش از اتمام روند رسیدگی به درخواست پناهندگی بتوانند از فرصت های آموزشی استفاده کنند.

این دستورالعمل جدیدی است که دولت مهاجر ستیز اتریش پس از بازنگری در قانون مهاجرت به نهاد ها و سازمان ها و مراکز آموزشی در این کشور ابلاغ کرده است.

به گفته پیتر تیفنتال، سخنگوی دولت اتریش، دستورالعمل جدیدی به تازگی در دولت به تصویب رسیده که بر اساس آن به کارگرانی از کشورهای ثالث اجازه داده می شود در پست های کارآموزی ثبت نام کنند اما این فرصت هنوز در اختیار پناهجویان قرار داذده نشده است.

دستورالعمل قانونی جدید در واقع جایگزین قوانینی می شود که پیش از این با هدف جذب و ادغام پناهجویان در جامعه از سوی دولت پیشین و تحت هدایت سوسیال دمکرات ها تدوین و اجرایی شده بود.

با این وجود به گفته وزیر اقتصاد دانمارک پناهجویانی که پیش از اجرای قوانین جدید دوره های آموزشی و کارآموزی را شروع کرده اند لازم نیست آموزش را متوقف کنند و این فرصت را خواهند داشت تا دوره های یاد شده با به پایان برسانند.

بر اساس آماری که از سوی دولت اتریش ارائه شده حدود ۸ هزار و ۶۰۰ پناهجوی زیر ۲۵ سال اکنون در اتریش به دنبال شغل می گردند که یکهزار و سیصد تن از آنها متقاضی طی کردن دوره های کارآموزی هستند.

ائتلافی از حزب محافظه کار مردم و حزب راست افراطی آزادی از سال گذشته در اتریش قدرت را در دست دارد. احزاب پیروز انتخابات با طرح ایده ها و سیاست های ضد مهاجرتی و بهره بردن از نگاه نگران مردم این کشور به بحران مهاجرت که از سال ۲۰۱۵ در اروپا به اوج خود رسیده است، موفق شدند بیشترین آراء را به نفع خود جلب کنند.

بیشتر بخوانید:

دولت مهاجرستیز اتریش از زمان به دست گرفتن قدرت تاکنون از هر ترفندی برای تغییر قوانین مهاجرتی و ایجاد محدودیت های بیشتر برای پناهجویان در این کشور استفاده کرده است.

این سیاست ضدمهاجرتی به نحوی آشکار و صریح دنبال می شود که وزیر کشور اتریش اخراج سریع پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنها رد شده است را اولویت اصلی وزارتخانه اش اعلام کرده است.

بر اساس آخرین خبرها، وین روز به روز بر سخت‌تر کردن قوانین برای دادن حق شهروندی به پناهجویان می افزاید. توقیف اموال پناهجویان برای پرداخت هزینه نگهداری آنها و یا بررسی محتوی تلفن همراه برای اطلاع از کشور زادگاه یا مبداء آغاز سفر مهاجران غیر قانونی از جمله اقداماتی است که مقامات دولتی اجازه آنرا صادر کرده اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چندجانبه‌گرایی نوین؛ راه‌حل اروپایی‌ها در برابر انزواطلبی ترامپ

اتریش؛ آزمون آئین‌نامه رانندگی به زبان ترکی حذف شد

نقش کلیدی صدراعظم جوان اتریش در آینده بحران مهاجرت به اروپا