آمریکا درخواست سه قدرت اروپایی برای معافیت از تحریم ایران را رد کرد

آمریکا درخواست سه قدرت اروپایی برای معافیت از تحریم ایران را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع آگاه می گوید آمریکا بطور واضح خطاب به سه کشور اروپایی گفته است که «به جای تشویق تجارت با ایران، ما خواستار جلوگیری از فعالیت های مخرب ایران هستیم.»

آگهی

ایالات متحده آمریکا درخواست سه قدرت اروپایی یعنی آلمان، فرانسه و بریتانیا برای معافیت شرکت‌هایشان از تحریم ایران را رد کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع آگاه در وزارت اقتصاد فرانسه نوشت آمریکا تمام درخواست‌ها برای معافیت شرکت‌های اروپایی که در ایران فعال هستند را رد کرده است.

این درخواست طی نامه‌ای در اوایل ماه ژوئن (بیش از یک ماه پیش) توسط فرانسه، آلمان و بریتانیا و پس از اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران به واشنگتن فرستاده شده بود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، سه کشور اروپایی در نامه‌شان خطاب به ایالات متحده آمریکا نوشته‌اند: «به عنوان متحدان نزدیک واشنگتن، انتظار ما آن است که اثرات فراسرزمینی تحریم‌های ثانویه آمریکا شامل شرکت‌ها و شهروندان اروپایی نشود.»

خبرگزاری فرانسه نوشته است که استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا و مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور «پاسخ مطلوبی به هیچ یکی از درخواست‌های ذکر شده در نامه نداده‌اند». مقامات آمریکا پاسخ‌ منفی‌شان را طی نامه‌ای به مقامات سه کشور درخواست کننده (فرانسه، آلمان و بریتانیا) ارسال و اعلام کرده‌اند که با هیچ گونه معافیتی برای شرکت‌های فعال اروپایی در ایران موافقت ندارند.

همچنین یک منبع آگاه از پاسخ آمریکا به سه کشور اروپایی گفت مقام‌های آمریکایی به طور واضح خطاب به سه کشور اروپایی نوشته‌اند که به جای «تشویق تجارت با ایران»، خواستار «جلوگیری از فعالیت‌های مخرب» این کشور هستند.

آمریکا به اروپایی‌ها اعلام کرده است که بانک مرکزی ایران مشروعیت ندارد و از اروپایی خواسته است که بانک‌های اروپایی و بانک مرکزی اروپا هیچ رابطه‌ای با بانک مرکزی ایران برقرار نکنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدای پای کوپن؛ سود قاچاق کالاهای اساسی از ۱۴۸ درصد گذشت

بیانیه ایران در پاسخ به گزارش‌های آژانس انرژی اتمی: منشا اتهامات علیه ما اسرائیل است

آمریکا و سه کشور اروپایی در بیانیه‌ای مشترک تشدید غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران را محکوم کردند