مطهری: آغوش رئیس جمهور کرواسی مادرانه و غیرجنسی بود اما نباید پخش می‌شد

مطهری: آغوش رئیس جمهور کرواسی مادرانه و غیرجنسی بود اما نباید پخش می‌شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران ضمن «مادرانه» خواندن در آغوش کشیدن بازیکنان توسط رئیس جمهوری کرواسی در مراسم فینال جام جهانی، از پخش این صحنه‌ها در تلویزیون ایران انتقاد کرد.

آگهی

علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران ضمن «مادرانه» خواندن در آغوش کشیدن بازیکنان توسط رئیس جمهوری کرواسی در مراسم فینال جام جهانی، از پخش این صحنه‌ها در تلویزیون ایران انتقاد کرد.

مطهری در گفتگو با شبکه رادیویی تهران گفت: «ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.»

رویترز
کولیندا گرابار-کیتاروویچ، رئیس جمهوری کرواسی و بازیکن تیم ملی این کشوررویترز
رویترز
رئیس جمهوری کرواسی، بازیکنان تیم ملی خود را در آغوش کشیدرویترز
رویترز
کولیندا گرابار-کیتاروویچ، رئیس جمهوری کرواسی در مراسم اهدای مدال‌های نایب قهرمانیرویترز

تکرار اظهارات نژادپرستانه از سوی علی مطهری

وی بار دیگر بر اظهارات اخیر خود درباره بازیکنان تیم ملی فرانسه پافشاری کرد و گفت که «تیم ملی فرانسه، برای فرانسه نیست.»

نایب رئیس مجلس گفت: «درست است که از هر کشوری مهاجر زیاد دارد، اما باید برای حضور بازیکنانش در تیم ملی خود یک قاعده و قانونی را وضع کند، به‌طور مثال بگوید تا نسل قبل او در فرانسه زندگی کرده باشند، نه اینکه به صرف تابعیت گرفتن از یک کشور در تیم ملی آن کشور بازی کنند، متولد شدن در یک کشوری هم نمی‌تواند باعث شود تا یک بازیکن برای آن کشور بازی کند.»

رویترز
تیم ملی فرانسه پس از دریافت کاپ قهرمانی جام جهانی روسیهرویترز
رویترز
بازیکنان تیم ملی فرانسه و شادی پس از قهرمانی در جام جهانیرویترز

وی ضمن تاکید بر لزوم وجود قوانین «سفت و سخت» فیفا برای جلوگیری از تیم‌های چتد ملیتی، در پاسخ به سوالی درباره سامان قدوس بازیکن ایرانی سوئدی تیم ملی ایران اظهار داشت: «این افراد چه در تیم ملی ما باشند، چه در تیم ملی کشورهای دیگر، نباید اجازه داده شود تا در تیم ملی بازی کنند، در تیم‌های دیگر کشور مورد نظرشان و نه در تیم ملی بازی کنند.»

سامان قدوس بازیکن فوتبال ایرانی-سوئدی و متولد ملامو سوئد است که برای تیم ملی ایران بازی می‌کند.

او در شهریور ۱۳۹۶ توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد. او همچنین از سوی تیم ملی فوتبال سوئد نیز دعوت شد اما این دعوت را نپذیرفت. او پس از چند روز دعوت کارلوس کی‌روش را پذیرفت و وارد تیم ملی فوتبال ایران شد و اولین بازی خود را در این تیم انجام داد.آقای مطهری این موضوع را مختص تیم فرانسه ندانست و عضویت فوتبالیست‌های آرژانتینی و برزیلی در تیم قطر را «بی عدالتی» خواند.

اظهار نظرهای تبعیض‌آمیز و نژادپرستانه در برخی کشورها با برخورد شدید و محکوم کردن چهره‌های مطرح جامعه، شبکه‌های اجتماعی و همچنین با اقدامات تنبیهی و قانونی مواجه می‌شود. چندی پیش سریال یک هنرپیشه هالیوود به دلیل اظهار نظر نژادپرستانه از سوی کمپانی تلویزیونی لغو شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض در اهواز به «انکار هویت عرب‌ها» در صدا و سیما

نخستین تقابل کیروش با شاگردان سابق؛ جدال تیم ملی ایران با قطر برای کسب قهرمانی تورنمنت اردن

وریا غفوری با حضور بین تماشاچیان همزمان با دربی از فوتبال خداحافظی می‌کند