دردسر فینالیست شدن فرانسه برای شرکت لوازم خانگی چینی

دردسر فینالیست شدن فرانسه برای شرکت لوازم خانگی چینی
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز جمعه ۲۲ تیر، یعنی تنها دو روز مانده به بازی فینال جام جهانی، سهام شرکت واتی در بازار بورس دچار سقوط آزاد شده و ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

آگهی

فینالیست شدن تیم ملی فرانسه در جام جهانی روسیه برای شرکت چینی حامی این تیم دردسر بزرگی درست کرد.

شرکت لوازم خانگی «واتی» که یکی از حامیان مالی تیم ملی فرانسه در جام جهانی روسیه است، به مشتریان خود قول داده در صورت قهرمانی آبی‌پوشان فرانسوی، تمام پولی را که برای خرید برخی محصولات این شرکت پرداخته‌اند به آنها بازمی‌گرداند.

واتی از زمان امضای قرارداد اسپانسرینگ تیم فرانسه، با انتشار تبلیغات گسترده در چین، هنگ‌کنگ، تایوان و ماکائو به مشتریان خود اعلام کرده بود که اگر در طول ماه ژوئن چهار قلم خاص از محصولات این شرکت را بخرند، در صورت قهرمانی فرانسه تمامی مبلغ پرداختی به آنها بازگردانده می‌شود. بهای این چهار محصول در مجموع به ۱۶ هزار و صد یوان (۲ هزار و ۷۰ یوررو) بالغ می‌شود.

حالا در روز جمعه ۲۲ تیر، یعنی تنها دو روز مانده به بازی فینال جام جهانی، سهام شرکت واتی در بازار بورس دچار سقوط آزاد شده و ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. زیرا سهامداران این شرکت از ترس زیان ناشی از چنین وعده‌ای، یکی یکی در حال فروختن سهام خود هستند.

وانگ ژائو ژائو، نماینده شرکت واتی برای تشویق سهامداران این شرکت در گفتگویی با یک روزنامه اقتصادی محلی در چین گفته است که این وعده تبلیغاتی ضرر چندانی به این شرکت وارد نخواهد کرد زیرا چنین هزینه‌ای در بودجه سالیانه آن پیش‌بینی شده بود.

تیم‌های ملی فرانسه و کرواسی روز یکشنبه ۲۴ تیر برای تعیین قهرمان جام بیست و یکم به مصاف هم می‌روند. اکنون باید دید آیا با قهرمانی احتمالی فرانسه، رقص و شادمانی خروس‌های فرانسوی با غصه مالکان شرکت واتی در هزاران کیلومتر آن سوتر همراه خواهد شد یا نه.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد نهایی؛ فرانسه یا کرواسی؟

فرانسه با پیروزی مقابل بلژیک به فینال رسید، خروس‌ها فاتح «جنگ ستارگان»

رکوردشکی‌های تیم ملی فوتبال فرانسه در شب هت‌تریک امباپه؛ خروس‌ها جبل‌الطارق را گلباران کردند