Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

۲۸ غیرنظامی در حمله هوایی به شرق سوریه کشته شدند

 ۲۸ غیرنظامی در حمله هوایی به شرق سوریه کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری سوریه نیز با اشاره به تهاجم هوایی روز پنجشنبه در شرق این کشور و نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی نیروهای ائتلاف بین المللی اعلام کرده است که این حمله دست کم جان ۳۰ غیرنظامی را گرفته است.

آگهی

حمله هوایی به بخشی از نیروهای تحلیل رفته عضو گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در شرق سوریه به کشته شدن دست کم بیست و هشت غیر نظامی منجر شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه، سازمانی غیر دولتی که مقر آن در لندن است روز جمعه با اعلام این خبر خاطرنشان کرد که حمله هوایی پنجشنبه شب به مواضع نیروهای داعش در منطقه «سوسه» واقع در استان دیرالزور سبب شد تا تجمعی از غیر نظامیان نیز هدف قرار گیرند.

به گفته رامی عبدالرحمن، مسئول دیده بان حقوق بشر سوریه هنوز مشخص نیست این حمله توسط نیروی هوایی عراق صورت گرفته تا عامل آن ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا بوده است.

جنگنده های عراقی طی ماه های گذشته بارها مواضع نیروهای داعش در مناطق شرقی خاک سوریه را مورد حملات هوایی قرارداده اند. ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا با انجام عملیات هوایی از شبه نظامیان کرد و عرب که بر ضد داعش می جنگند، حمایت می کند.

بیشتر بخوانید:

هواپیماهای عراقی خاک سوریه را بمباران کردند

سانا، خبرگزاری سوریه نیز با اشاره به تهاجم هوایی روز پنجشنبه در شرق این کشور و نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی نیروهای ائتلاف بین المللی اعلام کرده است که این حمله دست کم جان ۳۰ غیرنظامی را گرفته است.

داعش پس از اعلام خلافت در سال ۲۰۱۴ و گسترش قلمرو خود در خاک عراق و سوریه طی سالهای گذشته با شکست های متعدد و از دست دادن مواضع خود در خاک این دو کشور آخرین تلاش ها را برای بقا انجام می دهد. اندک نیروهای وابسته به این گروه در سوریه همچنان هدف حملات ارتش و نیروهای شبه نظامی متحد با دولت بشار اسد قرار دارند.

حملات هوایی ارتش عراق و ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا بخش دیگر از تقابل نظامی با داعش در خاک سوریه را تشکیل می دهد.

متحدان عرب و کرد عضو نیروهای دمکراتیک سوریه اوایل ماه مه آخرین مرحله از حملات خود را برای پایان دادن به حضور شبه نظامیان داعش در شرق سوریه آغاز کردند.

فردریک پاریسو، ژنرال فرانسوی عضو یگان فرماندهی نیروهای ائتلاف بین المللی معتقد است نیروهای جهادی در این منطقه تا چند هفته دیگر به طور کامل شکست خواهند خورد.

آخرین تحولات در سوریه حاکی از آن است که با ورود نیروهای ارتش سوریه به شهر درعا، محل شروع نخستین موج اعتراض ها و شورش ها بر ضد دولت مرکزی، بشار اسد در آستانه کسب یک پیروزی بزرگ طی جنگ داخلی هفته ساله در این کشور قرار دارد.

ورود ارتش سوریه به درعا

بیشتر بخوانید:

جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار کشته برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«۱۰۶۱ غیرنظامی در حملات هوایی علیه داعش در عراق و سوریه کشته شده‌اند»

پیروزی‌های تازه ارتش سوریه بر داعش و شورشیان

تهدید اسرائیل؛ عملیات سوریه در بلندی‌‌‌های جولان پاسخ شدیدی به دنبال خواهد داشت