Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شورشیان در جنوب شهر درعا به محاصره ارتش سوریه درآمدند

برقراری آرامش نسبی به درعا پس از توافق آتش بس
برقراری آرامش نسبی به درعا پس از توافق آتش بس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرده است که از نوزدهم ژانویه، زمان آغاز موج جدید حملات ارتش سوریه به مواضع مخالفان در جنوب این کشور بیش از سیصد و بیست هزار نفر آواره شده بودند.

آگهی

ارتش سوریه و نیروهای نظامی متحدان دولت بشار اسد روز دوشنبه محل تجمع شورشیان در جنوب شهر درعا را تحت محاصره قرار دادند.

یک سخنگوی اپوزیسیون سوریه در شهر درعا به خبرگزاری رویترز گفته است در پی پیشروی نیروهای ارتش، چندین هزار نفر از مخالفان بدون انجام اقدامات ایذایی در پایگاه اصلی شهر تحت محاصره قرار دارند. این افراد قراراست بر اساس توافقی که با میانجیگری روسیه انجام شده از درعا، شهر جنوبی سوریه تخلیه و به ادلب منتقل شوند.

به موجب توافق آتش بسی که با وساطت روسها میان دولت سوریه و شورشیان مستقر در شهر درعا منعقد شد، شبه نظامیان مخالف دولت سوریه پذیرفتند که در ازای تخلیه از این منطقه و انتقال به دیگر مناطق تحت اشغال شورشیان از جمله ادلب سلاح های خود را بر زمین بگذارند.

بازگشت نهاد های دولتی و کشوری به این منطقه از جمله دیگر مفاد توافق آتش بس میان دولت بشار اسد و شورشیان بود.

ارتش سوریه و نیروهای نظامی متحدان دولت بشار اسد به تازگی حملات گسترده ای را در جنوب این کشور تدارک دیدند که آخرین مورد از آن روز جمعه منجر به آزادسازی گذرگاه مرزی نصیب واقع در مرز اردن از دست نیروهای ارتش آزاد شد.

بیشتر بخوانید:

بدین ترتیب با خلع سلاح شورشیان و تحویل مرکز و دیگر شهرهای استان درعا، پیروزی دیگری نصیب دولت بشار اسد و متحدان روس و ایرانی اش در نبرد با شبه نظامیان مخالف دولت مرکزی شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه دهها هزار آواره که در پی نبردهای جنوب کشور از خانه و کاشانه خود رانده و سرگردان شده بودند از روز یکشنبه به تدریج بازگشت به خانه های خود را در این منطقه آغاز کردند.

به گفته رامی عبدالرحمن، رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه، سازمانی غیر دولتی که مقر آن در لندن است، برقراری آرامش نسبی سبب بازگشت بیش از شصت هزار آواره به خانه و کاشانه خود در این منطقه شده است.

سازمان ملل متحد نیز در گزارشی اعلام کرده است که از نوزدهم ژانویه، زمان آغاز موج جدید حملات ارتش سوریه به مواضع مخالفان در جنوب این کشور بیش از سیصد و بیست هزار نفر آواره شده بودند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها هزار آواره در پی حملات شدید سوریه و روسیه به مواضع شورشیان درعا

دیده بان حقوق بشر سوریه: درگیری های درعا ۱۲۰ هزار نفر را آواره کرده است

سوریه؛ درگیری شدید در «درعا» و مذاکرات صلح در مسکو