Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهردار لندن پرواز «ترامپ کوچک» را مجاز دانست

شهردار لندن پرواز «ترامپ کوچک» را مجاز دانست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی شهردار لندن اعلام کرد: «شهرداری از حق اعتراض صلح‌آمیز مردم حمایت می‌کند و متوجه است که اعتراض می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.»

آگهی

شهردار لندن به معترضان سفر رئیس جمهوری ایالات متحده به بریتانیا اجازه می دهد تا بالن «ترامپ کوچک» را به پرواز درآورند.

صادق خان، شهردار لندن که پیش از این نسبت به اظهار نظرها و سیاست‌های دونالد ترامپ واکنش نشان داده بود، به معترضان اجازه داد تا بالن دونالد ترامپ نوزاد، با رنگ نارنجی و صورتی بهانه‌گیر را بر فراز پارلمان به پرواز درآورند.

سخنگوی شهردار لندن اعلام کرد: «شهرداری از حق اعتراض صلح‌آمیز مردم حمایت می‌کند و متوجه است که اعتراض می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.»

دونالد ترامپ هفته آینده برای دیدار با ملکه الیزابت و ترزا می، نخست وزیر بریتانیا به این کشور سفر خواهد کرد.

دولت بریتانیا، ایالات متحده را تکیه‌گاهی برای پس از جدا شدن از اتحادیه اروپا می‌داند و از زمان به قدرت رسیدن آقای ترامپ رابطه ویژه‌ای با وی برقرار کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
بالن نوزاد دونالد ترامپ در حال آماده‌سازیرویترز

با این وجود بسیاری از مردم این کشور، دونالد ترامپ را فردی «خام» و «بی‌ثبات» و در بسیاری از مسائل مخالف ارزش‌های خود می‌دانند. برای مثال در سال گذشته میلادی، اظهار نظر رئیس جمهوری آمریکا درباره حملات تروریستی در بریتانیا باعث خشم مردم این کشور و واکنش صادق خان، شهردار لندن شده بود.

سخنگوی صادق خان، شهردار لندن می‌گوید که تیم عملیات شهری با برگزار کنندگان این حرکت اعتراضی مذاکره کرده و به آنها مجوز استفاده از میدان مقابل پارلمان برای پرواز این بالن را داده است.

با این‌حال سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد که معترضان برای پرواز بالن شش متری نیاز به مجوز پلیس و سازمان خدمات ترافیک هوایی دارند.

معترضان و ترتیب دهندگان پرواز بالن «ترامپ کوچک» خود را گروهی از فعالان «ضد فاشیست» معرفی کرده‌اند. لئون موری از اعضای این گروه می‌گوید که شهرداری در ابتدا پرواز این بالن را نوعی اعتراض نمی‌دانست اما «با حمایت‌های عمومی از این برنامه، به نظر می‌آید که شهرداری حس شوخ طبعی خود را دوباره به دست آورده است.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس لندن در تعقیب جت‌اسکی سواران ماجراجو

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟

گزارش تازه موسسه مطالعات استراتژیک در مورد «دهه خوفناکِ» قرن۲۱: عصر بی‌ثباتی فزاینده در جهان آغاز شد