Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دومین شب ناآرامی‌ها در شهر نانت فرانسه؛ معترضان چهل خودرو را آتش زدند

دومین شب ناآرامی‌ها در شهر نانت فرانسه؛ معترضان چهل خودرو را آتش زدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

معترضان سنگ و انواع دیگر پرتابه‌ها را به سمت نیروهای پلیس پرتاب می‌کردند و در شعارهایشان آنها را «قاتل» می‌خواندند.

آگهی

شهر نانت فرانسه شامگاه چهارشنبه برای دومین شب پیاپی صحنۀ درگیری‌ها شدید معترضان با نیروهای پلیس بود. این درگیریها در اعتراض به کشته شدن ابوبکر فوفانا، جوان ۲۲ ساله‌ای روی داد که عصر دوشنبه در محله بریل در پی شلیک پلیس در زمان بازرسی کشته شد.

روز چهارشنبه پس از آرامش نسبی که تا اوایل شب ادامه داشت، انفجار و آتش سوزی‌ها بار دیگر از سر گرفته شد و علاوه به سه محلۀ جرم‌خیز بریل «Breil» ملکوف « Malakoff» و دِروَیر «Dervallières» محله های دیگر نیز دستخوش ناآرامی شد.

با آغاز این درگیری‌ها فعالیت سیستم حمل و نقل عمومی متوقف شد و در تمام طول شب نیروهای امنیتی در تلاش برای کنترل وضعیت و مقابله با گروههای معترض محلی بودند. معترضان سنگ و انواع دیگر پرتابه‌ها را به سمت نیروهای پلیس پرتاب می‌کردند و در شعارهایشان آنها را «قاتل» می‌خواندند.

در جریان این درگیری‌ها دست‌کم یازده نفر بازداشت شدند که در میان آنها چهار نوجوان زیر سن قانونی دیده می‌شدند. بیشتر این بازداشتی‌ها در محلۀ بریل روی داد و گفته می‌شود علت بازداشت این افراد خشونت، حمله به پلیس و تلاش برای آتش زدن محیط اطراف و پرتاب کوکتل مولوتف بوده است.

در جریان این درگیری‌ها به ساختمان‌های دولتی آسیب رسید و یک کتابخانه و شماری از فروشگاههای محلی نیز آتش گرفتند. در این شب حدود چهل خودرو آتش گرفت و صدای چند انفجار نیز شنیده شد.

علاوه بر نیروهای پلیس و آتش نشانی، نیروهای ژاندارمری نیز برای کنترل اوضاع به عملیات پیوستند و پلیس برای متفرق کردن معترضان از نارنجک‌های دودزا استفاده کردند و به کمک کامیونها، راههای ورودی به این محله‌ها را بستند.

توضیحات دادستان نانت

پی‌یر سنس، دادستان شهر نانت روز چهارشنبه در جریان یک نشست خبری اعلام کرد که برای کامل کردن تحقیقات حادثه کشته شدن این جوان، فراخوانی برای گفتگو با شاهدان منتشر شده است.

او اعلام کرد که کارشناسان بازرسی کل پلیس ملی (IGPN) مسئولیت انجام این تحقیقات و گفتگو با شاهدان و دیگر افراد مرتبط با پرونده را برعهده دارند.

او در توضیح حادثه‌ای که عصر سه‌شنبه حوالی ساعت ۲۲ روی داد، گفت: «قربانی که رانندگی خودرو را برعهده داشت در زمان انجام کنترل‌های پلیس، اطلاعات نادرستی به پلیس می‌دهد. شش پلیسی که در حال انجام ماموریت بودند از او می‌خواهند که به همراه آنها به ایستگاه پلیس برود تا هویتش مورد بررسی قرار گیرد. راننده [که پیش از این به علت ارتکاب خلافی دیگر، حکم دستگیری‌اش از سوی یک قاضی در شهر کرتی صادر شده بود] تلاش می‌کند که بسرعت با خودرو فرار و محل را ترک کند و در واکنش، یکی از نیروهای پلیس به سمت او شلیک می‌کند که گلوله به گردن او اصابت کرده و درنهایت باعث مرگ او می‌شود.»

قرار است روز پنج‌شنبه ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه به شهر نانت سفر و با جوانا رولان، شهردار نانت دیدار کند.

بیشتر بخوانید: معترضان به قتل یک جوان توسط پلیس در فرانسه ده‌ها خودرو را به آتش کشیدند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقابداران در سوئد ده‌ها خودرو را آتش زدند

یک فرمانده پلیس فرانسه از واحد مبارزه با قاچاقچیان بازجویی شد

تیراندازی پلیس فرانسه در کلیسای نوتردام پاریس به مرد مهاجم