Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

معترضان به قتل یک جوان توسط پلیس در فرانسه ده‌ها خودرو را به آتش کشیدند

معترضان به قتل یک جوان توسط پلیس در فرانسه ده‌ها خودرو را به آتش کشیدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان این خشونتها که تا بامداد روز چهارشنبه ادامه داشت، صدای چند انفجار شنیده شد، شماری خودرو همچنین چند ساختمان به آتش کشیده شدند و معترضان در مقابل نیروهای پلیس از کوکتل مولوتف استفاده کردند.

آگهی

کشته شدن یک جوان ۲۲ ساله توسط پلیس فرانسه در شهر نانت واقع در غرب این کشور، درگیری‌های شدیدی را در سه محله جرم‌خیز شهر به دنبال داشت.

این حادثه عصر سه‌شنبه حدود ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی پس از آن روی داد که پلیس در محله «Breil» خواستار توقف یک خودرو به علت تخلف راننده شد و از آنجا که هویت رانندۀ خودرو مشخص نبود، درنهایت به ماموران پلیس دستور داده شد که راننده را با خود به ایستگاه پلیس ببرند.

در واکنش، رانندۀ جوان در حالی که تظاهر به خارج شدن از خودرو می‌کرد به افسر پلیس حمله کرد و منجر به زخمی شدن او شد. در این زمان یکی از همکاران این مامور پلیس به سمت رانندۀ متخلف شلیک می‌کند که منجر به زخمی شدن و درنهایت مرگ او در راه بیمارستان می‌شود.

به گفته ژان کریستوف برتراند، مدیر امنیت عمومی منطقه، انتشار خبر مرگ این جوان موجی از خشونتها را در محلۀ بریل «Breil» در پی‌داشت و به‌تدریج تنش و درگیری به دیگر محله‌های جرم‌خیز نانت از جمله ملکوف « Malakoff» و دِروَیر «Dervallières» نیز کشیده شد.

در جریان این خشونتها که تا ۳ بامداد روز چهارشنبه ادامه داشت، صدای چند انفجار شنیده شد، شماری خودرو همچنین یک مرکز پزشکی، مرکز انجمن‌های غیردولتی و یکی از سالنهای وابسته به شهرداری به آتش کشیده شدند و معترضان در مقابل نیروهای پلیس از کوکتل مولوتف استفاده کردند.

وضعیت این سه محله از ساعت ۳ بامداد به اینسو نسبتا آرام است و آتش‌نشانان تا ساعت ۳ بامداد در حال خاموش کردن آتش بودند.

شهردار نانت حوالی ساعت ۲:۳۰ دقیقه بامداد در محله دِروَیر حاضر شد و ضمن ابراز همدردی با خانوادۀ جوان کشته شده، اعلام کرد که پلیس و دستگاه قضایی فرانسه باید در نهایتِ شفافیت به تحقیق درباره آنچه در این حادثه روی داده است، بپردازند.

به گفته پلیس هیچ دستگیری در جریان این خشونتها انجام نشده است و هم اکنون حدود ۲۰۰ مامور برای کنترل اوضاع در این محلات بسیج شده‌اند.

پس از شناسایی فردی در هفته گذشته در محله بریل که با شلیک گلوله زخمی شده بود، تدابیر امنیتی در این منطقه تقویت شد. گمان می‌رود که این فرد با یک سلاح جنگی زخمی شده باشد.

بیشتر بخوانید: معترضان به خشونت پلیس فرانسه در پاریس تظاهرات کردند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی پلیس فرانسه در کلیسای نوتردام پاریس به مرد مهاجم

درگیری پلیس و معترضان در پاریس و ادامه اعتراض ها علیه پلیس فرانسه

«تجاوز گروهی» در پاریس؛ زن استرالیایی با لباس نیمه‌پاره به اغذیه‌فروشی پناه برد