فرمانده نیروهای ویژه پلیس افغانستان ترور شد

فرمانده نیروهای ویژه پلیس افغانستان ترور شد
Copyright  فیس بوک عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان
نگارش از Euronews

عزیزالله کاروان، فرمانده نیروهای ویژه پلیس در ولایت پکیتکا پنج‌شنبه شب در شهر کابل، پایتخت افغانستان ترور شد.

عزیزالله کاروان، فرمانده نیروهای ویژه پلیس در ولایت پکیتکا پنج‌شنبه شب در شهر کابل، پایتخت افغانستان ترور شد.

آقای کاروان که همراه خانواده خود به پارک فردوسی کابل رفته بود، توسط مهاجم ناشناس ترور شد.

این پارک در محله مکروریان سوم کابل قرار دارد که از محلات مرکزی و امن این شهر محسوب می‌شود. به طوری که سفارت ایالات متحده  و دادگاه عالی افغانستان در این مرحله قرار دارند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور أفغانستان روز جمعه اعلام کرد که یک تک‌تیرانداز، عزیزالله کاروان، فرمانده نیروهای ویژه افغانستان را شامگاه پنجشنبه در پارک فردوسی کابل به قتل رسانده است.

ساعاتی پس از انجام این ترور که افزون بر کشته شدن آقای کاروان موجب زخمی شدن سه تن دیگر نیز شده، گروه طالبان مسئولیت این سوء قصد را بر عهده گرفت.

بیشتر بخوانید:طالبان پیشنهاد تمدید آتش‌بس از سوی ریش‌سفیدان محلی را رد کرد

آقای کاروان از جمله فرماندهان شناخته شده افغانستان بود که بارها از سوی نیروهای طالبان مورد حمله شخصی قرار گرفته بود. با این حال تا شامگاه پنجشنبه از این حملات جان سالم به در برده بود. او پیشتر در گفت‌و‌گویی اعلام کرده بود که از ۳۸ سوء قصد نیروهای طالبان نجات یافته است.

عزیز‌الله کاروان که تاجیک تبار بود، نیروهای ویژه پلیس را در ولایت پکتیکا واقع در جنوب شرقی افغانستان بنیانگذاری کرد. او هدف از این اقدام خود را برخورد سرسختانه تر با نیروهای طالبان عنوان کرده بود.

نیروهای طالبان، دولت افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را دست نشانده بیگانگان می‌داند. این نیروهای شورشی هر چند که با پیشنهاد آتش بس در روزهای منتهی به عیدفطر گذشته موافقت کرده بودند ولی با رد تمدید این آتش‌بس، حملات خود را علیه دولت افغانستان از سر گرفته‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط