Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش کنته به ادعای رئیس جمهوری فرانسه: ماکرون خسته بود

واکنش کنته به ادعای رئیس جمهوری فرانسه: ماکرون خسته بود
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر ایتالیا در واکنش به سخنان امانوئل ماکرون درباره عدم گشایش مراکز پذیرش پناهجویان در فرانسه گفت: «ماکرون خسته بود. من آنچه را که گفت رد می کنم.»

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه ضمن تمجید از توافق به دست آمده در نشست سران اتحادیه اروپا در مورد پذیرش پناهجویان بر همکاری بین اعضای این اتحادیه تاکید کرد.

رئیس جمهوری از توافقی که ساعت ۴:۳۰ صبح جمعه پس از ۹ ساعت مذاکره بین اعضای اتحادیه اروپا به دست آمد به عنوان «گامی مهم» یاد کرد. وی بر اهمیت عدم تصمیم گیری براساس «احساسات» و پافشاری بر «اصول» تاکید کرد.

امانول ماکرون همچنین اعلام کرد که کشورش میزبان مرکز پذیرش پناهجویان نخواهد بود. با این حال به گفته وی این مراکز نشاندهنده همبستگی اعضای اتحادیه اروپا با کشورهایی است که پناهجویان در گام اول وارد آنها می شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا به دنبال توافق روز جمعه اعضای اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که کشورش دیگر تنها نیست. نخست وزیر ایتالیا در واکنش به سخنان امانوئل ماکرون درباره عدم گشایش مراکز پذیرش پناهجویان در فرانسه نیز گفت: «ماکرون خسته بود. من آنچه را که گفت رد می کنم.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از نشست سران اتحادیه اروپا از عدم حل نهایی مسئله پذیرش پناهجویان در اتحادیه اروپا سخن گفت.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا نیز در مورد توافق به دست آمده اظهار داشت: «برای صحبت از پیروزی برای اتحادیه اروپا بسیار زود است.»

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا روز جمعه اعلام کرد که بنادر کشورش کل تابستان امسال به کشتی های سازمان های غیر دولتی اجازه پهلوگیری نخواهند داد.

در متن توافق کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر جنبه «داوطلبانه» اقدامات کشورهای عضو اتحادیه در زمینه پذیرش پناهجویان تاکید شده است. بسیاری از کشورهای شرق اروپا که مخالف سرسخت پذیرش پناهجویان هستند با اشاره به این امر توافق به دست آمده را به مثابه یک پیروزی برای مواضع خود ارزیابی می کنند.

ایتالیا بر ایجاد ساز و کاری دائمی برای تقسیم پناهجویان بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا اصرار داشت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: طی روزهای گذشته ۲۲۰ پناهجو در دریای مدیترانه جان باختند

اتحادیه اروپا ۹ نهاد و شخص ایرانی از جمله وزیر دفاع را به دلیل ارسال پهپاد به روسیه تحریم می‌کند

جوزپ بورل: ناتو مکمل استقلال راهبردی اروپاست؛ اتحادیه هم باید در مواجهه با چالش‌ها سریع‌تر عمل کند