Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صعود ژاپن به لطف کارت زرد کمتر

مسابقه ژاپن و لهستان
مسابقه ژاپن و لهستان Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم فوتبال ژاپن با کسب ۴ امتیاز و با وجود شرایط برابر با سنگال تنها به لطف دریافت کارت زرد کمتر به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه صعود کرد.

آگهی

تیم فوتبال ژاپن با کسب ۴ امتیاز و با وجود شرایط برابر با سنگال تنها به لطف دریافت کارت زرد کمتر به مرحله یک هشتم نهایی جام‌جهانی روسیه صعود کرد.

دو دیدار پایانی گروه هشتم جام جهانی ۲۰۱۸ عصر روز پنج‌شنبه بین تیم‌های ژاپن و لهستان و سنگال و کلمبیا برگزار شد.

ژاپنی‌ها در حالی در ورزشگاه وولگگراد آرنا به مصاف تیم لهستان رفتند که با کسب یک پیروزی مقابل کلمبیا و تساوی در برابر سنگال تنها به یک تساوی برای صعود نیاز داشتند. تیم لهستان نیز که دو بازی اول خود را واگذار کرده بود، هیچ شانسی برای صعود نداشت.

با این وجود تیم لهستان موفق شد در دقیقه ۱۵ نیمه دوم بازی و به دنبال یک ضربه ایستگاهی و تاثیرگذاری بدنارک به گل پیروزی بخش خود در این دیدار دست یابد.

عکس: رویترز
بهت و اندوه یک طرفدار تیم سنگال از حذف ناباورانه این تیمعکس: رویترز

در دیگر دیدار پایانی این گروه دو تیم سنگال و کلمبیا در ورزشگاه سامارا آرنا رو در روی هم قرار گرفتند. پیش از این دیدار سنگال با کسب چهار امتیاز حساب ویژه‌ای برای صعود از این گروه باز کرده بود. تیم کلمبیا نیز که تنها دارای یک پیروزی مقابل لهستان بود، برای صعود چشم به پیروزی مقابل سنگال دوخته بود.

یری مینا، مدافع میانی بلند قامت تیم ملی کلمبیا که پیشتر گل پیروزی بخش این تیم مقابل لهستان را نیز به ثمر رسانده بود، موفق شد در دقیقه ۷۴ بازی و با یک ضربه سر پیروزی را برای تیم خود به ارمغان بیاورد.

بدین ترتیب تیم کلمبیا با کسب ۶ امتیاز صدر‌نشین گروه هشتم شد و دو تیم ژاپن و سنگال نیز چهار امتیازی شدند. با وجود برابری مطلق شرایط دو تیم، ژاپن تنها به لطف دریافت کارت زرد کمتر مجوز حضور در دور بعدی جام جهانی روسیه را دریافت کرد.

تیم لهستان نیز با کسب ۳ امتیاز قعرنشین این گروه شد.

بدین ترتیب تیم فوتبال ژاپن تنها نماینده قاره آسیا و اقیانوسیه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ است و به مصاف تیم اول گروه هفتم رقابت‌ها که یکی از دو تیم انگلیس و بلژیک خواهد بود، می‌رود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی یورونیوز با علیرضا مرزبان؛ از تحلیل «نرم» ناکامی آلمان تا دوای درد فوتبال ایران

خوشامدگویی بکن‌باوئر به دشان برای عضویت در باشگاه سه نفره

شادمانی کروات‌ها از نایب قهرمانی جام‌جهانی ۲۰۱۸