Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دادگاه عالی اتحادیه اروپا: قانون بازنشستگی تراجنسیتی‌ها در بریتانیا تبعیض‌آمیز است

دادگاه عالی اتحادیه اروپا: قانون بازنشستگی تراجنسیتی‌ها در بریتانیا تبعیض‌آمیز است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه عالی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۲۶ ژوئن در پرونده‌ای قانون بریتانیا درباره حق مستمری بازنشستگی زنان تراجنسیتی (ترنسجندر) را تبعیض‌آمیز خوانده و بر علیه آن رای داد.

آگهی

دادگاه عالی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۲۶ ژوئن در پرونده‌ای قانون بریتانیا درباره حق مستمری بازنشستگی زنان تراجنسیتی (ترنسجندر) را تبعیض‌آمیز خواند و بر علیه آن رای داد. دولت بریتانیا یک تراجنسیتی زن را از درخواست بازنشسته شدن بعنوان زن پیش از فسخ ازدواج منع کرده بود.

درخواست این زن تراجنسی برای دریافت مستمری پس از رسیدن به سن ۶۰ سالگی رد شده‌ بود زیرا طبق قوانین بریتانیا مردان فقط در سن ۶۵ سالگی می‌توانند مستمری بازنشستگی بهره مند شوند. این فرد که به عنوان مرد ازدواج کرده بود در سال ۱۹۹۵ تغییر جنسیت داد اما گواهی تغییر جنسیت نداشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق قوانین بریتانیا افراد تراجنسی برای بازنشسته شدن در سن مربوط به جنس خود باید پیش از عمل جراحی، ازدواج خود را لغو کرده باشند.

دادگاه اتحادیه اروپا می‌گوید که الزام لغو ازدواج برای این موضوع فقط افرادی را در نظر می گیرد که تغییر جنسیت داده‌اند. موضوعی که شامل تمام افراد تراجنسیتی نمی‌شود.

تراجنسیتی به افرادی گفته می‌شود که هویت جنسی متفاوتی برای خود قائل هستند و می‌خواهند که بدون تغییر جنسیت با هویت جنس مخالف زندگی کنند. اما افراد تراجنسی آنهایی هستند که با عمل جراحی هویت جنسی و اندام جنسی خود را یکسان می کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه بریتانیا علیه گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت رأی داد

کدام کشورها بهترین نظام بازنشستگی را دارند؟

آرایشگاهی برای تراجنسیتی‌ها در پاکستان