کشتی دانمارکی حامل پناهجویان سرانجام در جنوب ایتالیا پهلو گرفت

کشتی دانمارکی حامل پناهجویان سرانجام در جنوب ایتالیا پهلو گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرانجام شهردار شهر بندری پوزالو اجازه پهلوگرفتن به کشتی باری دانمارکی که حامل بیشتر از صد پناهجوی نجات یافته در دریای مدیترانه می باشد را صادر کرد.

آگهی

کشتی دانمارکی حامل پناهجویان در ساحل ایتالیا پهلو گرفت.

کشتی باری «مرسک» که ۱۱۳ پناهجو سرنشین آن بودند، سرانجام پس از چند روز سرگردانی در دریای مدیترانه در جنوب ایتالیا پهلو گرفت. این کشتی مهاجران خود را در بندر پوزالو سیسیل ایتالیا پیاده خواهد کرد. ایتالیا تا دوشنبه از پذیرش این کشتی باری دانمارکی سر باززده بود.

اما پس از چند روز روبرتو آماتونا، شهردار پوزالو اجازه پهلو گرفتن این کشتی را داد. پوزالو به خبرگزاریها گفت که ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا اجازه پذیرش پناهجویان کشتی «آلکساندر مرسک» را داده است. وی همچنین اعلام کرد که پذیرش پناهجویان ناشی از حس همدلی و همبستگی ایتالیایی ها با مهاجران دردمند است.

کشتی باری مرسک از جمعه گذشته با ۱۱۳ سرنشین در انتظار اجازه پهلو گرفتن بود. اینگر استویبرگ، وزیر مهاجرت دانمارک به وزیر کشور ایتالیا، ماتئوسالوینی، شنبه نامه‌ای نوشت و از او تقاضا کرد که دست بکار شود تا پناهجویان در آب های مدیترانه سرگردان نشوند.

از زمان به قدرت رسیدن ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا، که رهبر حزب راست افراطی لیگ شمال نیز است ایتالیا اجازه پهلوگرفتن به کشتی های حامل پناهجویان غیرقانونی را نمی دهد. در هفته گذشته این اجازه از کشتی متعلق به پزشکان بدون مرز، آکواریوس که حامل ۶۳۳ پناهجوی سرگردان بود داده نشد تا این کشتی پس از یک هفته سرگردانی در آب های مدیترانه در اسپانیا پهلوبگیرد.

دولت ایتالیا طی این اقدام مورد انتقاد شدید از جمله از سوی امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه قرارگرفت. وزیر کشور ایتالیا در اقدامی متقابل به اشاره به استانداردهای دوگانه فرانسه از این کشور خواسته است اجازه پهلوگرفتن یک کشتی دیگر حامل پناهجویان «لایف لاین » را بدهد. «لایف لاین» چند روز است که با سرنشینان خود درانتظار اجازه پهلو گرفتن در یکی از سواحل اروپاست.

این کشتی با ۲۳۰ سرنشین از روز پنجشنبه گذشته در سواحل مالت در دریای مدیترانه سرگردان مانده و منتظر است تا یکی از کشورهای ساحلی به آن اجازه ورود دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ شورای قانون اساسی اصل «برادری» جمهوری را به اصول دیگر ترجیح داد

اسلواکی توافق مهاجرتی اتحادیه اروپا را اجرایی نمی‌کند

اتحادیه اروپا طرح اعزام پناهجویان به کشورهای ثالت را مدنظر دارد