آشفتگی در بازار ارز ایران؛ فروشندگان علاءالدین و چهارسو اعتصاب کردند

آشفتگی در بازار ارز ایران؛ فروشندگان علاءالدین و چهارسو اعتصاب کردند
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز سه‌شنبه دلار آزاد بالای ۸ هزار تومان معامله شده و نرخ فروش آن دربرخی موارد به‌ ۹ هزار تومان نیز رسیده است.

آگهی

روز یکشنبه سوم تیرماه در مراکز بازار چهارسو و پاساژ علا‌الدین تهران شماری از مغازه‌داران با بستن فروشگاه‌های خود و تجمع در داخل و خارج این مراکز، به افزایش نرخ ارز اعتراض کرده‌اند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در یکی از این ویدئوهای کوتاه دیده می‌شود شماری از حاضران در مرکز فروش علاالدین تجمع کرده‌اند و شعار می‌دهند‌ : «اعتصاب، اعتصاب». از سوی دیگر گروهی دیگر که در مقابل مرکز فروش چهارسو حرکت می‌کنند با شعارهای خود خواستار آن اند که فروشندگان این مرکز نیز مغازه‌های خود را تعطیل کنند.

این درحالی است که عصر سه‌شنبه محمدجوان آذری جهرمی وزیر ارتباطات ایران در توییتر خود از عادی شدن فعالیت کسبه در این مراکز فروش خبر داد و نوشت : «امروز در بازار چارسو حضور پیدا کردم. فعالیت کسبه به حالت عادی بازگشته است.» وی افزود : «به نوبه خود برای تأمین ارز برای این تجهیزات تلاش خواهم کرد. هرچند در این میان لازم است با سودجویی‌ها نیز برخورد جدی شود.»

به نوشته وبسایت جماران تعداد اندکی از فروشندگان اقدام به بازگشایی مغازه‌های خود کرده‌اند اما بسیاری از مغازه‌های این مراکز فروش موبایل همچنان بسته مانده است. تصاویری از حضور نیروی انتظامی در محل اعتراض‌ها نیز منتشر شده است.

در ویدئویی دیگر دیده می‌شود شماری از معترضان با تجمع در زیر پل حافظ در خیابان جمهوری تهران شعار می‌دهند:‌ «دلار ده تومانی نمی‌خواهیم» و «سوریه رو رها کن فکری به حال ما کن».

روزنامه همشهری روز سه‌شنبه در توییتر خود نوشت دلار آزاد بالای ۸ هزار تومان معامله شده و نرخ فروش آن دربرخی موارد به‌ ۹ هزار تومان نیز رسیده است.

افزایش چشمگیر و پیوسته نرخ ارز در هفته‌ها و روزهای گذشته، به ویژه پس از اعلام خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران، بر روند واردات و فروش کالاهای خارجی در این کشور تأثیر مستقیم داشته و بیش از پیش بر نگرانی فروشندگان و مصرف‌کنندگان ایرانی افزوده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده ولی فقیه ایران در امور حج: اعتراض به تخصیص دلار ۳۹۰۰ تومانی به حجاج بیجاست

تهدید بازار با اعدام و مصادره؛ جوان ۳۱ ساله‌ سمبل مخل اقتصادی شد

گفتگوی نمایندگان مجلس با یورونیوز درباره اعتصاب بازاریان