لغو مانور نظامی آمریکا و کره جنوبی همزمان با تمدید تحریم‌ها علیه کره شمالی

رئیس جمهوری آمریکا
رئیس جمهوری آمریکا Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا در حالی از لزوم ادامه تحریم های علیه کره شمالی به دلیل «تهدید هسته ای» پیونگ یانگ سخن گفت که پس از بازگشت از سنگاپور تاکید کرده بود «تهدید هسته ای» کره شمالی برطرف شده است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ضمن تاکید بر «تهدید استثنایی و فوق العاده» سلاح های هسته ای کره شمالی بر ادامه تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ تاکید کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی از لزوم ادامه تحریم ها علیه کره شمالی سخن گفت که تنها ۱۰ روز از دیدار او با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور می گذرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزارت دفاع آمریکا تنها ساعاتی پس از تاکید دونالد ترامپ بر ادامه تحریم ها علیه پیونگ یانگ از تعلیق رزمایش های مشترک نظامی ایالات متحده با کره جنوبی خبر داد. بنا به اعلام پنتاگون این رزمایش‌ها در راستای حمایت از مذاکرات دیپلماتیک با کره شمالی به حال تعلیق در آمده است.

قرار بود ۱۷۵۰۰ سرباز آمریکایی در رزمایش های مشترک ایالات متحده با کره جنوبی شرکت کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی بر لزوم ادامه تحریم های علیه کره شمالی به دلیل «تهدید هسته ای» پیونگ یانگ تاکید کرد که پس از بازگشت از سنگاپور تاکید گفته بود «تهدید هسته ای» کره شمالی برطرف شده است.

دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در سنگاپور انجام شد. این نشست با تعهد کره شمالی به خلع سلاح هسته ای پایان یافت. هر چند جزئیات خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ به مذاکرات آینده واشنگتن با کره شمالی موکول شد.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه اعلام کرد که کره شمالی در حال بازگرداندن اجساد سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ کره در فاصله بین سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی است. ارتش آمریکا با بازگشت اجساد سربازان آمریکایی وظیفه دشوار شناسایی این اجساد را پس از ۶۵ سال بر عهده خواهد داشت.

مقامات کره شمالی به آمریکا اعلام کرده اند که جسد ۲۰۰ سرباز آمریکایی را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا مانور نظامی مشترک با کره جنوبی را لغو کرد

دو کره تیم مشترک ورزشی راهی مسابقات می‌کنند

رئیس‌جمهوری کره جنوبی خواستار تشدید تلاش‌ها برای اتحاد دو کره شد