Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مسابقه کاریکاتور حزب اسلام‌ستیز هلند با سوژه پیامبر اسلام

مسابقه کاریکاتور حزب اسلام‌ستیز هلند با سوژه پیامبر اسلام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آزادی بیان در خطر است به خصوص برای منتقدان اسلام. هرگز نباید چنین چیزی را بپذیریم. آزادی بیان مهمترین آزادی ما است.»

آگهی

حزب راست افراطی آزادی هلند به رهبری خیرت ویلدرز روز سه‌شنبه اعلام کرد مسابقه کاریکاتوری با موضوع محمد، پیامبر اسلام برگزار می‌کند.

به گزارش رویترز، آژانس ضدتروریسم هلند برگزاری این مسابقه و نمایشگاه آن را در دفتر حزب آزادی واقع در پارلمان این کشور تأیید کرده است.

آقای ویلدرز طی بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ «آزادی بیان در خطر است به خصوص برای منتقدان اسلام. هرگز نباید چنین چیزی را بپذیریم. آزادی بیان مهمترین آزادی ما است.»

ویلدرز که پیش از این خواستار ممنوعیت قرآن در هلند شده بود از مدتها پیش تمایل داشت چنین مسابقه‌ای را برگزار کند اما ناکام مانده بود.

کاربران شکبه‌های اجتماعی واکنش‌های مختلفی به این پیشنهاد داشته‌اند. در حالی که برخی از آنها از آن پشتیبانی کرده اند منتقدان این حرکت خریت ویلدرز را محکوم کرده‌اند که با بی‌مسئولیتی سبب تحریک اجتماع می‌شود و به نظر می‌رسد برخی نیز از هم‌اکنون خود را برای پیامدهای ناگوار چنین برنامه‌ای آماده کرده‌اند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین از بوش فاوستین، کاریکاتوریست آمریکایی و برنده جایزه‌ مسابقه کاریکاتور گارلند تگزاس با همین موضوع، خواسته شده داوری آثار ارسالی را بر عهده بگیرد. آقای فاوستین که خود در اصل اهل آلبانی است در خانواده‌ای مسلمان به دنیا آمد اما در نوجوانی به خداناباوری گرایید. 

پیش از این ترسیم کاریکاتور‌های پیامبر اسلام موجب واکنش شدید مسلمانان در جهان شده بود. در سال ۲۰۱۵ دو اسلامگرای افراطی در پاریس به دفتر هفته‌نامه شارلی ابدو که کاریکاتور پیامبر اسلام را چاپ کرده بود هجوم بردند و دست‌اندرکاران این نشریه فکاهی را به گلوله بستند.

بیشتر بخوانید:‌

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر مهاجرت دانمارک کاریکاتور پیامبر اسلام را در فیسبوک منتشر کرد

ابتکار کاریکاتوریستها برای داشتن جهانی بهتر

استفاده از کپسول خودکشی 'بزودی' در سوئیس؛ وقتی دکمه را فشار دادید دیگر امکان تغییر تصمیم نیست