ابتکار کاریکاتوریستها برای داشتن جهانی بهتر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ابتکار کاریکاتوریستها برای داشتن جهانی بهتر

گروهی از هنرمندان کاریکاتوریست از سراسر جهان تصمیم گرفتند در حرکتی ابتکاری موسوم به «Draw the Line» با تشویق کردن شهروندان در تمام کشورها به انجام اقدامات مثبت سیاسی، در داشتن جهانی بهتر در آینده سهیم شوند.


در واکنش به تحولات اجتماعی غم انگیز، مشکلات زیست محیطی و چالش های سیاسی که در ایالات متحده آمریکا، اروپا و سراسر جهان روی می دهد، مجریان این پروژه بیش از صد طرح را ارائه داده اند که بر اساس آنها شهروندان می توانند برای تغییر جامعه، سیاست و جهان اطرافشان ایفای نقش کنند.

Today's comics for positive political action are all about using #tech to give power back to the people. Our first is illustrated by James Harvey (harveyjamz): "In Taiwan, the government wasn&#39;t being as transparent or making as much use of online technologies as certain hackers would have liked -- so they created their own version of the government websites, just changing one letter of the URL (from gov to g0v). With a single stroke of the keyboard, the public could access public assets and information as they ought to be, sharing open data and inviting collaboration. Several years on, one of the primary instigators of this movement has become the country&#39;s Minister for Digital." Follow us for more daily comics for positive political action or find them all at drawthelinecomics.com #DrawtheLine #DrawtheLineComics #Illustration #Comics #Art #Politics #Activism #Hope #Change #Technology #Tech #Government #Hack #Hackers #Transparency #JamesHarvey</a></p> <p style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;">A post shared by Draw The Line (drawthelinecomics) on


این طراحان از جنبش های اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی الهام گرفته اند؛ جنبش هایی همچون «زندگی سیاهان مهم است» و «راهپیمایی جهانی زنان». آنها بیش از صد طرح مثبت سیاسی را رسم کرده اند که همگی میل به تغییر جهان بسوی آینده ای بهتر را نشان می دهد.

برخی از این طرح ها در زیر دیده می شود:

کمکهای مالی آگاهانه

اهدای آگاهانه پول به سازمانی که ارزش های شما را به اشتراک بگذارد و بداند که چگونه هوشمندانه از پول شما استفاده کند.

طرح از دیو مک کینخارج شدن از حباب خود

شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر به مکانهایی برای به اشتراک گذاری دیدگاههای مشابه تبدیل شده اند. اما پس از شوک همه پرسی برکسیت و انتخابات آمریکا، شهروندان هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که باید دیدگاههای مخالف را نیز بشوند و درک کنند. در بریتانیا وبسایت «PositionDial.com» امکانی را برای این کار فراهم کرده است.

طرح از آدرین لینمایش بهتری از خود

مردم دوست دارند همواره یک پشتیبان داشته باشند. سعی کنید به نزدیکانتان نشان دهید که حامی آنها هستید.

طرح از ریکی شاندلرعضویت در گروههای همفکر

به دنبال گروههای هم عقیده با خودتان باشید که به دنبال ایجاد تغییر هستند؛ دستکم با عضویت در خبرنامه های آنها یا دنبال کردن ایده هایشان در شبکه های اجتماعی.

طرح از میجال بلوچپیوستن به احزاب

با پرداخت هزینه اندکی برای عضویت در احزاب، از قدرت حق رای برای مشارکت در تصمیمات مهم حزبی مانند رهبری و غیره برخوردار شوید.

طرح از فریا هریسونبا صدای بلند بگویید

گاه شنیدن موضوعات و شعارهای سیاسی بر خلاف اعتقاداتتان، درباره نژاد، جنسیت یا سبک زندگی شما ترسناک است. احساساتتان را در این باره با صدای بلند بگویید تا دیگرانی که در همان موضوعات دچار هراس شده اند از آن آگاه شوند. گاه بیان حتی چند جمله، شگفتی می آفریند.

طرح از جوسی پیرسجوک بسازید

اگر در جوک گفتن مهارت دارید اکنون بیش از هر زمانی به شما نیاز است.

طرح از جیم مدویبه جای خیره شدن، لبخند بزنید

اگر کسی را می بینید که به هر دلیلی با شما متفاوت است به او خیره نشوید. او هم مانند هر کسی دیگری احساس دارد.

طرح از میرکا اوینوننپرورش علفزارها

ما برای تولید میوه ها و سبزیجاتمان به زنبور عسل نیاز داریم اما بر اساس یک پژوهش، تنها در بریتانیا از سال ۱۹۴۵ میلادی به این سو ۹۷ درصد از مراتع غنی از گیاهان وحشی که وجودشان برای زنبورهای عسل ضروری است از بین رفته اند. چرا علفزار کوچک خود را پرورش نمی دهید یا به کمک دوستان، محلی را برای استفاده زنبورهای عسل در محله، مدرسه یا محل کار خود بوجود نمی آورید؟

طرح از بیرتا تراستاردوتیرنماینده ای برای همه

اگر شما در دنیای هنر فعال هستید، هر هنری که باشد، تلاش کنید که تمام مردم را در هنرتان نشان دهید. با نشان دادن افراد از کار افتاده، افرادی از اقلیتهای مذهبی و قومی مختلف و غیره می توانید نقش مهمی در افزایش درک عمومی و همنوع دوستی بازی کنید. اگر شما یک کارفرما هستید به مردمی با پیشینه های متفاوت فکر کنید.
اگر هم هیچ فعالیت هنری ندارید، باز هم تلاش کنید در قبال دایره دوستانتان روشنفکرانه برخورد کنید و سعی کنید افرادی را که با شما متفاوت هستند، بشناسید. این به نفع هر دوی شما است.

طرح از کریپا جوشیاطلاعات بیشتر:

وبسایت: drawthelinecomics.com

فیسبوک: facebook.com/drawthelinecomics