ایتالیا پناهجویان کشتی آکواریوس را روانه اسپانیا می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Ilia Nick
ایتالیا پناهجویان کشتی آکواریوس را روانه اسپانیا می‌کند

دولت ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد که فورا به کشتی سازمان پزشکان بدون مرز که حامل بیش از ۶۰۰ پناهجو است غذا خواهد رساند و سپس مسافران آن را به دو کشتی ایتالیایی منتقل می‌کند تا به سوی بندر والنسیا در اسپانیا بروند.

دولت اسپانیا روز دوشنبه اعلام کرده بود این کشور به کشتی آکواریوس اجازه پهلوگیری خواهد داد. اما مسئولان این کشتی گفته بودند که به دلیل خطرات سفر طولانی دریایی نمی‌توانند به اسپانیا بروند. به گفته مسئولان کشتی نامساعد بودن هوا و موج‌های دو متری دریا ممکن است جان سرنشین‌ها را به خطر بیاندازد. 

دو روز پس از سرگردانی کشتی آکواریوس که بیش از ۶۰۰  مهاجر آفریقایی تبار را از آبهای مدیترانه نجات داده است هنوز سرنوشت و مقصد این کشتی روشن نشده است.

همچنین روز سه شنبه رئیس شورای اجرایی جزیره کورس فرانسه پیشنهاد کرده بود این جزیره حاضر است کشتی آکواریوس را در بندر کورسیکا بپذیرد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نجات پناهجویان از سوی کشتی آکواریوس در روز نهم ژوئن. عکس از رویترز

ایتالیا دو روز پیش اعلام کرده بود بنادر خود را به روی این کشتی می‌بندد و از مالت خواسته بود تا این مهاجران را بپذیرد. اما مالت هم با رد این درخواست، ایتالیا را مسئول پذیرش این پناهجویان دانست.

شرایط پناهجویان در این این کشتی مساعد نیست و آنها نیاز به لباس بیشتر و پتو دارند و اوضاع از وقتی هوا رو به تاریکی رفته وخیمتر شده است.

تنش میان پناهجویان افزایش یافته و در چند ساعت گذشته ۳ بار دعوا به پا شده است. سازمان پزشکان بدون مرز روز دوشنبه اعلام کرد که ذخیره غذای این کشتی تنها تا یک روز دیگر کفاف تغذیه مسافران آن را می‌دهد.

بیشتر بخوانید:‌