Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بدل رهبر کره شمالی در سنگاپور دستگیر شد

بدل رهبر کره شمالی در سنگاپور دستگیر شد
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به بدل کیم جونگ اون گفته شده از «مناطق برنامه‌های ویژه» دیدار رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ دور بماند.

آگهی

یک کمدین چینی/استرالیایی که به شباهت ظاهری با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و تقلید رفتار او مشهور است روز جمعه در سنگاپور بازداشت شد.

وی که با نام مستعار هاوارد ایکس شناخته می‌شود اندکی بعد آزاد شد و اعلام کرد پلیس سنگاپور از وی درباره دیدگاه‌ سیاسی‌اش بازخواست کرده است. مقامات پلیس سنگاپور هنوز دراین باره اظهار نظر نکرده‌اند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این اتفاق در حالی روی می‌دهد که کمتر از یک هفته به گفتگوی تاریخی رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده باقی مانده است.

هاوارد ایکس در لباس کیم جونگ اون در سنگاپور. عکس از رویترز

هاوارد ایکس که نام واقعی‌اش را به خبرنگار رویترز اعلام نکرد گفت صبح جمعه پس از رسیدن به فرودگاه سنگاپور بازداشت شده و پرسش از او حدود نیم ساعت طول کشیده است.

وی گفت : «از من پرسیدند اگر تا کنون در تظاهراتی شرکت داشته‌ام دیدگاه‌ سیاسی‌ام چه بوده است.» او همچنین گفت به وی گفته شده از منطقه سنتوسا و شانگری لا در سنگاپور دور بماند. این دو نقطه به عنوان «مناطق برنامه‌های ویژه» در دیدار کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در نظر گرفته شده است.

هاوارد ایکس ماه پیش به سنگاپور سفر کرده بود با پوششی شبیه لباس رهبر کره شمالی مجموعه عکسی گرفت. وی اعلام کرده است که بنا دارد در روزهای آینده با چند تن از بدل‌های شخصیت‌های سیاسی نظیر دنیس آلن،‌ بدل دونالد ترامپ، کمدی‌های سیاسی اجرا کند.

هاوارد ایکس و دنیس آلن، بدل‌‌های کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در سنگاپور. عکس از رویترز

گرو‌ه‌های مدافع حقوق بشر به دولت سنگاپور اعتراض کرده‌اند که محدودیت هایش خلاف آزادی برگزاری تجمعات و آزادی بیان است. دولت سنگاپور در پاسخ می‌گوید این مقررات برای رعایت نظم و هماهنگی اجتماعی ضروری است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئویی از هتل محل دیدار ترامپ و کیم در سنگاپور

نشست ترامپ و کیم؛ میکد‌ه‌های سنگاپور کوکتل ویژه ارائه می کنند

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود