Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

چهرۀ خندان کیم جونگ-اون در کافی‌شاپ‌های کرۀ جنوبی

چهرۀ خندان کیم جونگ-اون در کافی‌شاپ‌های کرۀ جنوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روی فنجان‌های قهوه در کافی‌شاپ «In & Out» می‌توان تصویر خندان و بشاش کیم جونگ-اون را دید؛ تصویری که متعلق به دیدار ماه آوریل آقای کیم با مون جائه‌-این، رئیس جمهوری کرۀ جنوبی است.

آگهی

کیم جونگ-اون، رهبر کرۀ شمالی با انجام کارهایی همچون آزمایش‌ موشکی، تهدید هسته‌ای و سرکوب بیرحمانۀ مخالفان همواره تصویری شوم و نامحبوب در میان شهروندان همسایۀ جنوبی داشته است. اما این روزها با توجه به تغییرات کم‌سابقۀ سیاسی در این منطقه، همه چیز تغییر کرده و رویدادهای شگفت‌انگیز بسیاری به وقوع پیوسته که یکی از آنها افزایش محبوبیت این رهبر ۳۴ ساله است.

یکی از نشانه‌های افزایش این محبوبیت، نقش بستن تصویر آقای کیم روی فنجان‌های قهوه در کافی‌شاپی در شهر جئونجوی کرۀ جنوبی است.

روی فنجان‌های قهوه در این کافی‌شاپ که «In & Out» نام دارد، می‌توان تصویر خندان و بشاش کیم جونگ-اون را دید؛ تصویری که متعلق به دیدار ماه آوریل آقای کیم با مون جائه‌-این، رئیس جمهوری کرۀ جنوبی است.

مشتریان این کافی‌شاپ حتی می‌توانند در صورت تمایل، عکس خود را نیز به عکس رهبران دو کشور روی فنجان قهوه اضافه کنند.

کیم جئونگ‌-ایل، مالک این کافی‌شاپ می‌گوید: «من نشست رهبران دو کره را دیدم و بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم. اسم کافی شاپ من "In & Out" است و امیدوارم که با برقراری صلح، این توانایی را داشته باشیم تا به درون و بیرون کرۀ شمالی و کرۀ جنوبی سفر کنیم.»

ابتکار استفاده از تصویر کیم جونگ‌-ایل به دیگر کسب و کارها نیز راه یافته است. بر اساس نظرسنجی موسسه گالوپ که نتیجۀ آن در اول ژوئن منتشر شده است، محبوبیت کیم جونگ-اون در میان مردم کرۀ جنوبی از ۱۰ درصد در ماه مارس به ۳۱ درصد در ماه مه افزایش یافته است.

نظرسنجی این موسسه در ماه آوریل نیز نشان داد که پس از برگزاری نشست رهبران دو کره، دیدگاه ۶۵ درصد از پاسخ دهندگان نسبت به رهبر کرۀ شمالی بهتر شده است و انتظار می‌رود در آستانۀ برگزاری نشست پیش روی رهبران آمریکا و کرۀ شمالی در ۱۲ ژوئن نیز بر محبوبیت آقای کیم بیش از هر زمانی افزوده شود.

گفته می‌شود که مون جائه-این، رئیس جمهوری کرۀ جنوبی در جریان دومین دیدارش با آقای کیم در ماه مه، به او گفته بود که رهبر کرۀ شمالی «به تازگی طرفداران زیادی در کرۀ جنوبی پیدا کرده است» و آقای کیم نیز پاسخ داده بود: «خیالم راحت شد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سئول ۱۱۳ تن اقلام تحریم شده را به کرۀ شمالی فرستاد

برگزاری «مانور حمله هسته‌ای» در کره شمالی در اعتراض به رزمایش مشترک آمریکا و متحدانش

تهدید کره جنوبی: استفاده پیونگ یانگ از سلاح هسته‌ای پایان رژیم کیم جونگ اون را رقم خواهد زد