Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بشار اسد: روسیه و آمریکا در آستانه درگیری نظامی در سوریه بودند

رئیس جمهوری سوریه
رئیس جمهوری سوریه Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری سوریه ضمن تکذیب حضور نیروهای ایرانی در خاک کشورش تاکید کرد تنها گروهی از افسران ایرانی که با ارتش سوریه همکاری می کنند در سوریه حضور دارند.

آگهی

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه می گوید ارتش این کشور مناطق تحت کنترل «نیروهای دموکراتیک سوریه» را بازپس خواهد گرفت.

رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با شبکه «راشاتودی» همچنین تاکید کرد که نیروهای آمریکایی باید خاک کشورش را ترک کنند. «نیروهای دموکراتیک سوریه» که مورد حمایت آمریکا قرار دارد کنترل مناطقی در شمال و شرق سوریه را در دست دارند.

به گفته بشار اسد دولت این کشور مذاکره با «نیروهای دموکراتیک سوریه» را ترجیح می دهد اما در صورت عدم دستیابی به توافق با این گروه نیروهای دولتی سوریه مناطق تحت کنترل «نیروهای دموکراتیک سوریه» را بازپس خواهند گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او در بخش دیگری از این مصاحبه در مورد حضور نیروهای آمریکایی در خاک کشورش گفت: «آنها بدون هیچ پایه و اساس قانونی به عراق رفتند و ببینید چه اتفاقی برایشان افتاد. باید درس بگیرند! عراق استثناء نیست و سوریه هم استثناء نیست. مردم منطقه دیگر حضور نیروهای خارجی را تحمل نمی کنند.»

بشار اسد ضمن تکذیب حضور نیروهای ایرانی در خاک کشورش تاکید کرد تنها گروهی از افسران ایرانی که با ارتش سوریه همکاری می کنند در سوریه حضور دارند.

وی با اشاره به حملات اخیر اسرائیل به مواضع نیروهای دولتی در سوریه تاکید کرد که ده‌ها سرباز سوریه در این حملات کشته و مجروح شده اند. بنا به اعلام رئیس جمهوری سوریه هیچ کدام از قربانیان این حملات ایرانی نبوده اند.

به گفته بشار اسد روسیه و آمریکا در آستانه رویارویی نظامی با یکدیگر در سوریه قرار داشته اند هر چند در نهایت از این مواجهه نظامی جلوگیری شده است.

رئیس جمهوری سوریه در مورد سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که او را «حیوان» خوانده بود گفت: «همان چیزی هستید که می گویید.»

رئیس جمهوری ایالات متحد به دنبال «حمله شیمیایی» به دوما در ماه آوریل از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به عنوان «حیوان» یاد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بشار اسد: روسیه برای ما تصمیم نمی‌گیرد

گروه کُرد یگان‌های مدافع خلق از شهر منبج سوریه خارج می‌شود

رهبر مخالفان اسد: اروپا مانند آمریکا به اخراج ایران از سوریه کمک کند