وزیر نفت ایران: توتال دو ماه برای مذاکره با آمریکا فرصت دارد

وزیر نفت ایران: توتال دو ماه برای مذاکره با آمریکا فرصت دارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران می‌گوید که شرکت توتال فرانسه تنها ۶۰ روز برای مذاکره با ایالات متحده آمریکا فرصت دارد و در غیر این صورت، شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی) جایگزین توتال در این پروژه می‌شود.

آگهی

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران می‌گوید شرکت توتال فرانسه تنها ۶۰ روز برای مذاکره با ایالات متحده آمریکا فرصت دارد.

به گزارش شانا، آقای زنگنه پس از حضور در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به طرح فاز ۱۱ میدان پارس جنوبی پس از «بازگشت تحریم‌های آمریکا» گفت: «توتال ۶۰ روز فرصت دارد با دولت آمریکا مذاکره کند. دولت فرانسه نیز در این ۶۰ روز می‌تواند با دولت آمریکا برای ماندن توتال در ایران مذاکراتی انجام دهد. در غیر این صورت، شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی) جایگزین توتال در این پروژه می‌شود.»

بیشتر بخوانید:

شرکت فرانسوی توتال پس از لازم الاجرا شدن برجام و لغو و تعلیق تحریم‌های هسته‌ای به ایران بازگشت و با انعقاد قراردای، به عنوان طرف اصلی کنسرسیوم بین‌المللی توسعه فاز ۱۱ پروژه پارس معرفی شد. با این حال پس از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از برجام، این شرکت اعلام کرد در صورت معاف نشدن از تحریم‌ها و مجازات‌های واشنگتن، از این پروژه عظیم خارج خواهد شد.

وزیر نفت ایران، پیشتر با گلایه شدید از توتال گفته بود: ««نامردی هم حدی دارد، سختی برای همه است. در شرایط سخت هیچ همسایه‌ای نباید از سختی همسایه‌اش پایکوبی کند... وقتی به فردی مصیبتی می‌رسد دیگران نباید خوشحالی کنند، ما مسلمانیم، نباید به جای این که مرهمی روی زخم‌های ما بگذارند حرفی بزنند که ما را بیازارند؛ زخم زبان از زخم شمشیر بدتر است؛ این هم می‌گذرد.»

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توتال رسما از ایران خارج شد

ایران: در خواست آمریکا از عربستان برای افزایش تولید نفت احمقانه است

توتال: به سادگی از قرارداد با ایران صرفنظر نمی‌کنیم