مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در پارلمان اروپا از کاربران عذرخواهی کرد

مارک زاکربرگ و آنتونیو تایانی در پارلمان اروپا
مارک زاکربرگ و آنتونیو تایانی در پارلمان اروپا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیرعامل فیسبوک در جریان جلسه استماع خود در پارلمان اروپا از کاربران به دلیل نقص‌های اطلاعاتی، عذر خواهی کرد.

آقای زاکربرگ گفت که فیسبوک آماده سرمایه‌گذاری برای افزایش ضریب ایمنی حفاظت از داده‌های کاربران است.

مدیر عامل فیسبوک در حضور نماینده های پارلمان اروپا گفت اروپایی ها بخش بزرگ و با اهمیتی از کاربران فیسبوک را تشکیل می دهند.

در ادامه زاکربرگ از جنبه های مثبت تکنولوژی و شبکه های اجتماعی صحبت کرد و گفت: « بعد از حملات تروریستی پاریس،برلین، لندن و بروکسل مردم از ویژگی فیسبوک در اعلام سلامت بعد از وقوع حادثه استفاده کردند.»

مدیر عامل فیسبوک گفت ۱۸ میلیون بنگاه تجاری کوچک در اروپا برای کار خود از فیسبوک استفاده می کنند و اکثر خدمات به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار می گیرد. زاکربرگ تصریح کرد که بیش از نصف این بنگاه ها توانسته اند با استفاده از خدمات فیسبوک، کارکنان بیشتری استخدام کنند.

زاکربرگ اذعان کرد در سال های اخیر این موضوع روشن شده است که فیسبوک برای جلوگیری از آسیب های بالقوه این شبکه اجتماعی، دارای ابزارهای مناسب نیست «این موضوع شامل اخبار جعلی، دخالت در انتخابات خارجی و سوءاستفاده از اطلاعات خصوصی کاربران می شود.»

مدیر عامل فیسبوک خود را متعهد به یافتن راه حلی برای مبارزه با موارد فوق دانست و گفت:« من بابت نقص های اطلاعاتی فیسبوک عذر می خواهم.»

زاکربرگ یافتن و توسعه راه حلی برای اعمال تغییرات لازم بر فیسبوک را زمان بر دانست اما اضافه کرد: «خود را متعهد می دانم تا راه درست را پیدا کنم و در جهت فراهم آوردن امنیت برای کاربران، سرمایه گذاری عظیمی انجام دهم.»

در ادامه مدیرعامل فیسبوک از مواردی که تا به حال برای رسیدن به این هدف انجام داده است صحبت کرد. اقداماتی چون دو برابر کردن کارکنانی که بر روی امنیت فیسبوک کار می کنند و اضافه کرد که تا آخر امسال تعداد این کارکنان را به بیش از ۲۰ هزار نفر می رساند.

زاکربرگ تاکید کرد که هزینه و سرمایه گذاری در این زمینه، سود حاصل از فیسبوک را به مقدار زیادی کاهش خواهد داد اما وی امنیت کاربران را مهم تر ارزیابی کرد.

مدیرعامل فیسبوک با اشاره به این نکته که در کمتر از ۱۸ ماه، دو انتخابات مهم در پیش است از عدم موفقیت این شبکه اجتماعی در شناسایی تداخل روسیه در انتخابات آمریکا صحبت کرد.

زاکربرگ تصریح کرد که با پیچیده کردن و بالا بردن امنیت، وقوع چنین حملات اطلاعاتی را سخت تر و در نتیجه از دخالت در انتخابات حفاظت خواهد شد.

مدیرعامل فیسبوک تاکید کرد که روش های اجرایی، امنیت شبکه اجتماعی از چنین حملاتی را بالا برده است همانطور که کمتر شاهد حملات اطلاعاتی در انتخابات فرانسه، آلمان بودیم.

زاکربرگ گفت که برای افزایش ضریب ایمنی حفاظت از داده‌های کاربران با دولت ها و دیگر شرکت های تکنولوژی همکاری کرده و خواهد کرد.

مدیرعامل فیسبوک دیگر اقدامات این شبکه اجتماعی در جهت بالا بردن شفافیت و امنیت را برشمرد و از به کار بردن هوش مصنوعی در این راستا برای معلق کردن حساب های جعلی، اطلاعات غلط و تبلیغات نامناسب صحبت کرد.

زاکربرگ از شفاف سازی روش های تبلیغاتی نام برد و خود را متعهد به ادامه اصلاحات این شبکه اجتماعی دانست.

مدیرعامل فیسبوک اعلام کرد تا پایان سال بیش از ۱۰۰۰۰ نفر از سراسر اروپا را استخدام خواهد کرد.

زاکربرگ سخنانش را اینگونه به پایان برد:« ما به اروپا متعهد هستیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها