Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مصرف ماری‌جوانای سنتزی ۲۵ نیویورکی را روانه بیمارستان کرد

مصرف ماری‌جوانای سنتزی ۲۵ نیویورکی را روانه بیمارستان کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته یکی از مقامات پلیس نیویورک افراد بستری شده پس از چندساعت از بیمارستان مرخص شدند و این اتفاق تاکنون هیچ تلفاتی جانی در بر نداشته است.

آگهی

طبق گفته پلیس نیویورک، ۲۵ نفر در منطقه بروکلین به دلیل استفاده از یک ماده مخدر موسوم به کی۲ (K2) که احتمال می‌رود ماری‌جوانای سنتزی یا تقلبی باشد، روز شنبه ۳۰ اردیبهشت (۲۰ مه) در بیمارستان‌های این شهر بستری شدند.

به گفته یکی از مقامات پلیس نیویورک افراد بستری شده پس از چندساعت از بیمارستان مرخص شدند و این اتفاق تاکنون هیچ تلفاتی در برنداشته است.

پلیس نیویورک جستجوی خود را برای یافتن قربانیان احتمالی و همچنین فروشندگان این ماده مخدر آغاز کرده است.

ماه گذشته نیز ۱۵۳ نفر به دلیل مصرف ماری‌جوانای سنتزی در شیکاگو، بزرگترین شهر ایالت ایلینوی و دیگر مناطق این ایالت بستری شدند و ۴ نفر نیز در اثر مسمومیت با این مواد جان باختند.

همچنین در سال گذشته میلادی ۱۰۲ نفر در اثر مصرف همین ماده در شهر لنکستر واقع در ایالت کالیفرنیا مسموم و راهی بیمارستان شدند.

ماری‌جوانای سنتزی یا تقلبی چیست؟

ماری‌جوانای سنتزی یک محصول شیمیایی ساخته دست انسان است که در آن ترکیبات روان گردانی به نام کانابینوئید وجود دارد که مشابه تتراهیدروکانابینول عمل می‌کند.

تتراهیدروکانابینول یک ترکیب شیمیایی در گل، ساقه و برگ گیاه شاهدانه (کانابیس) است که با نشستن بر روی گیرنده‌های سلولی در مغز و سایر ارگان‌های بدن باعث تغییر در افکار، خلق و خو، درک و حواس افراد می‌شود.

گیرنده‌های کانابینوئید بجز مغز در دیگر اندام‌های بدن از جمله شش‌، کبد، کلیه، سلول‌های ایمنی و خونی نیز قرار دارد. افزایش ضربان قلب، استفراغ، آشفتگی، سردرگمی و توهم از علائم مسمومیت با ماری‌جوانای سنتزی است.

مطالعات نشان می‌دهد که اثر کانابینوئید بر بدن انسان ۸۵ برابر بیشتر از تتراهیدروکانابینول است، به همین دلیل استفاده از آن می‌تواند واکنش‌های شدیدتری در بدن انسان ایجاد کند و با بالا بردن ضربان قلب و یا قطع تنفس موجب مرگ مصرف کننده شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج یک تحقیق: مصرف‌کنندگان جدید ماری‌جوانا در کانادا دو برابر شده‌اند

ویروس «غرب نیل» ۱۷ نفر را در یونان به کام مرگ فرستاد

چشم انداز بازار گیاه شاه دانه، منبع ماری جوآنا در آلمان