Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رزمایش بمب‌افکن‌های چینی در جزایر مورد مناقشه در دریای جنوبی چین

رزمایش بمب‌افکن‌های چینی در جزایر مورد مناقشه در دریای جنوبی چین
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این رزمایش نظامی در جهت تقویت قابلیت نیروی ارتش برای پوشش کل منطقه و اجرای حمله در هر زمان و در تمامی مسیرهاست.»

آگهی

بمب‌افکن‌های نیروی هوایی چین روز ۱۹ مه/۲۹ اردیبهشت در جزایر مورد مناقشه واقع در دریای جنوبی چین مستقر شدند. در بیانیه‌ای که از سوی نیروی هوایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین صادر شد استقرار بمب‌افکن‌ها بخشی از رزمایش در حال برگزاری در مناطق مورد مناقشه با همسایگان چین است.

در این بیانیه آمده است:«یک واحد از نیروی هوایی ارتش چین به منظور تمرین نظامی، چندین مدل بمب‌افکن از جمله H-6K را در جزایر جنوب چین مستقر کرده و در حال اجرای تمرین فرود و برخاست است. این رزمایش نظامی در جهت تقویت قابلیت نیروی ارتش برای پوشش کل منطقه و اجرای حمله در هر زمان و در تمامی مسیرهاست.»

بیشتر بخوانید:

بیانیه تمرینات نظامی انجام شده را شامل حمله به اهداف تعیین شده در دریا توسط خلبان‌های بمب‌افکن H-6K و فرود و پرواز از فرودگاه‌های منطقه توصیف کرده و آن را بخشی از آمادگی در «غرب اقیانوس آرام و همچنین نبرد برای دریای چین جنوبی» برشمرده است.

این در حالی است که آمریکا نیز ناوهای جنگی خود را به مناطق مورد مناقشه دریای چین جنوبی اعزام کرده تا ادعاهای ارضی چین بر این منطقه را به چالش بکشد.

سرهنگ کریستفر لوگان، سخنگوی پنتاگون در واکنش به اخبار مانور ارتش چین گفت:«آمریکا همچنان به آزاد و باز بودن هند–اقیانوسیه متعهد است.»

سخنگوی پنتاگون در ادامه گفت: «ما پیش از این نیز شاهد گزارش‌هایی از این دست بوده ایم. تداوم نظامی‌سازی مناطق مورد مناقشه در دریای چین جنوبی از سوی چین تنها به منجر به افزایش تنش‌ و بی ثباتی در منطقه خواهند شد.»

بیشتر بخوانید: چین در صدد ایجاد پایگاه نظامی در افغانستان

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین با عملیاتی کردن سیلو‌های زیرزمین به سمت تقویت توان هسته‌ای پیش می‌رود

چین ادعای ساخت پایگاه نظامی در افغانستان را رد کرد

هشدار چین به ناوهای آمریکایی برای ورود به آب‌های این کشور