Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رستوران لوکس فرانسوی: ورود عرب‌ها و زنان محجبه ممنوع

رستوران لوکس فرانسوی: ورود عرب‌ها و زنان محجبه ممنوع
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در گزارش کارکنان آمده که از آنها خواسته شده تا مشتریان «عرب»، «آسیایی»، «چاق»، «پیر» و «زشت» را به طبقه بالا راهنمایی کنند.

آگهی

یک رستوران فرانسوی از ورود مشتریان عرب و زنان محجبه جلوگیری می‌کند.

به گزارش رسانه‌های فرانسه بر اساس پژوهشی که پایگاه رسانه‌ای «بازفید» (Buzfeed) انجام داده، رستوران لاونو به اشکال مختلف از پذیرفتن مشتریان عرب و زنان محجبه سر باز می‌زند.

این رستوران که در یک خیابان شیک در منطقه هشتم پاریس واقع شده پاتوق ستارگان سینما و موسیقی فرانسه و کشورهای دیگر است.

بازفید با طرح پرسش‌هایی از چهار پیشخدمت زن که قبلا در این رستوران کار می‌کرده‌اند، به پاسخ‌های مهمی در مورد شگردهای این رستوران دست یافته است. این افراد گفته‌اند از آنها خواسته شده بود که برای مشتریان با نام‌های عربی یا گردشگران کشورهای خاور میانه همچون عربستان و قطر میز رزرو نکنند. آنها همچنین وظیفه داشتند که حتی اگر رستوران پر نبود، به مشتریان محجبه بگویند که جا ندارند.

یکی از این کارگران می‌گوید: «الکساندر دنی، مدیر رستوران همیشه می‌گفت ترجیح می‌دهد دو تا زن بلوند خوشگل در تراس بنشینند و دو تا قهوه بخورند تا این که رستوران پر از زنان محجبه پولدار باشد.»

مشتری عرب قلابی

بازفید شخصی را وامی‌دارد تا شخصی که خود را «احمد» معرفی می‌کند در سه زمان مختلف از قطر با این رستوران تماس گرفته و درخواست رزرو میز کند که اولین تاریخ آن برای اول ماه مه بوده است، اما هر بار فردی که تلفن را جواب می‌داده، گفته است که برای آن تاریخ جا ندارد.

سپس همان فرد به پاریس رفته و از آنجا با نام «یان» تماس می‌گیرد. این بار با نخستین درخواست او برای اولین زمان یعنی اول ماه مه موافقت می‌شود.

مشتریان عرب، پیر، چاق و زشت، طبقه بالا!

به گزارش بازفید، از ابتدای فوریه سال جاری میلادی چند نفر از کارکنان رستوران لاونو این موارد را به «بازرسان کار» فرانسه گزارش داده‌اند. در گزارش کارکنان آمده که از آنها خواسته شده تا مشتریان «عرب»، «آسیایی»، «چاق»، «پیر» و «زشت» را به طبقه بالا راهنمایی کنند تا کسانی که «ظاهر خوبی ندارند» در طبقه همکف نباشند.

الکساندر دنی همه این اتهام‌ها را رد کرده است. او می‌گوید: «من قطعا هیچ گاه دستوری برای نپذیرفتن مشتریان نداده‌ام.»

روزنامه فرانسوی لوپاریزین یادآوری می‌کند که ۵ سال پیش نیز مدیر رستوران دیگری به نام «ژرژ» واقع در منطقه چهارم پاریس از پیش‌خدمت‌های خود خواسته بود تا مشتریان با ظاهر زیبا را در میزهای جلویی رستوران جا بدهند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رستوران ونیزی گردشگران را نقره‌داغ کرد

رستوران نیویورکی «الون مدیسون پارک» بهترین رستوران جهان در سال ۲۰۱۷

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند