Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت

قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدا و تصویر این گوینده با مارش قدیمی آغاز خبر شبکه یک، اخبار جنگ ایران و عراق، هشدار آژیر خطر بمباران و موشک‌باران و پوشش مراسم تشییع جنازه آیت الله خمینی در خاطره ایرانیان گره خورده است.

آگهی

قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون ایران در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

آقای افشارکه از سال‌های آغازین پس از انقلاب ۵۷ و در سال‌های جنگ ایران و عراق گوینده خبر شبکه یک صدا و سیمای ایران بود، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ ماه مه) بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

صدا و تصویر این گوینده با مارش آغاز خبر شبکه یک، اخبار جنگ ایران و عراق، هشدار آژیر خطر بمباران و موشک‌باران، وخامت حال آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و پوشش مراسم تشییع جنازه وی در خاطره ایرانیان گره خورده است.

قاسم افشار متولد آبادان بود و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته روان‌شناسی در مدرسه عالی پارس آغاز کرد. با انقلاب فرهنگی وی نیز از ادامه تحصیلات باز ماند اما پس از بازگشایی دانشگاه‌ها مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد را از دانشگاه آزاد دریافت کرد.

در رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، گفته شد که قاسم افشار، گویندگی خبر صدا و سیما را به نشانه اعتراض به «انتشار اخبار دروغ» ترک کرده است. موضوعی از سوی او تائید نشد و مقامات صدا و سیما بارها آن را تکذیب کردند.

فواد بابان دیگر گوینده خبر هم دوره آقای افشار در مصاحبه‌ای گفته بود: «در مورد آقای افشار یک مقدار بی‌مهری شد.» وی در این مصاحبه درباره توانایی این گوینده خبر گفت: «آقای قاسم افشار در مدت خدمتشان حتی یک روز غیبت یا یک دقیقه تاخیر نداشتند. یک گاف یا تپق در خبرخوانی او دیده نمی‌شد حال آن که ما در این مدت با صدها اشتباه، ایراد، تپق و مشکل مواجه‌ بودیم که فقط با لطف و چشم‌پوشی سازمان توانستیم به کارمان ادامه دهیم و تا اینجا برسیم. بنابراین قدر چنین شخصیت بارز و کم‌نظیری را بیش از این باید دانست.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فواد بابان،قاسم افشار، حسن سلطانی، ناصر کاشانی و محمدرضا حیاتی، گویندگان خبر صدا و سیما

محمدرضا حیاتی دیگر گوینده خبر شبکه یک در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق درباره علت رفتن قاسم افشار از صدا و سیما گفته بود: «حقیقت این است که آقای افشار به دلایلی از خبر خداحافظی کردند و مسئله اتفاقات گفته شده در ارتباط با کار او هیچ نقشی نداشت. البته آقای افشار هم باید می دانست ترک کردن میدان خبر در آن شرایط باعث انتشار چنین شایعاتی می شود و می توانست رفتن خود را به تأخیر بیندازد.»

محمدرضا حیاتی افزوده بود: «معاونت سیاسی هم از آقای افشار درخواست کرد برای اینکه شبهه ای ایجاد نشود، حداقل سه ماهی رفتنش را به تعویق بیندازد که افشار نپذیرفت.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش یورونیوز از نمایشگاه رادیوی ملی در تهران

دهقان فداکار ایران درگذشت

علی اشرف درویشیان، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران در ۷۶ سالگی درگذشت