پلیس تهران از دستگیری «۳۰ اخلالگر بازار ارز» خبر داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستگیری ۳۰ اخلالگر بازار ارز تهران
دستگیری ۳۰ اخلالگر بازار ارز تهران

رسانه ها در ایران از دستگیری بیش از ۳۰ نفر در ارتباط با آنچه اخلال در بازار ارز خوانده شده، خبر داده اند.

این اقدام در چارچوب طرح نظام مند کردن بازار ارز و مبارزه با فروشندگان غیر قانونی ارزهای خارجی صورت گرفته است که ظاهرا پس از اعلام موضع رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از برجام و شوک روانی ناشی از آن به قوت بیشتری دنبال می شود.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی به نقل از جسین رحیمی، رئیس پلیس تهران با اشاره به تلاش عده ای «سودجو» که قصد داشتند با سوء استفاده از شرایط موجود فضا را ملتهب کنند خبر از دستگیری ۳۰ نفر تا عصر روز چهارشنبه داده است.

حسین رحیمی با اشاره به اینکه ماموران پلیس پایتخت از صبح روز چهارشنبه ضمن نظارت کامل بر فعالیت بازار ارز و رصد کردن اقدامات غیر قانونی سوداگران، تعدادی از آنها را که دارای سوابق قبلی نیز بودند، دستگیر کرده اند، تصریح کرد در همین راستا سی و شش واحد صرافی و فروش سکه هشدارهای جدی دریافت کرده اند و دو واحد متخلف نیز پلمب شده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس پلیس پایتخت همچنین تاکید کرد مسئولان بانک مرکزی در جلسه ویژه سه شنبه شب با مقامات انتظامی وعده داده اند که تمام نیازهای منطقی شهروندان همچون نیازهای ارز دانشجویی و غیره را به طور کامل رفع کنند و پلیس نیز اعلام آمادگی کرده است که برای اجرای درست این تصمیم در کنار دولت باشد.

از سوی دیگر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران نیز روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی ضمن تاکید بر شناسایی نیازها و اولویت های موجود برای تامین ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی خواستار اطلاع رسانی شفاف دستگاه های مرتبط در این زمینه شده است.

به گزارش برخی منابع خبری پس از متشنج شدن موقت بازار ارز غیر رسمی در ایران در پی سخنان سه شنبه شب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج کشورش از برجام که با قیمت گذاری هشت هزار تومانی برای دلار همراه بود، این جو دوباره به حالت عادی بازگشت و نرخ هر دلار آمریکا به شش هزار ۴۰۰ تومان کاهش پیدا کرد.