Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

فروشگاه زنجیره‌ای در پاریس: «ورود نژادپرست‌ها ممنوع»

 فروشگاه زنجیره‌ای در پاریس: «ورود نژادپرست‌ها ممنوع»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این اطلاعیه آمده است: «در این فروشگاه عرب‌ها، سیاهپوستان، آسیایی‌ها، یهودیان، سفید پوستان و دیگر افراد کار می‌کنند، ورود نژادپرست‌ها به این فروشگاه ممنوع است.»

آگهی

یک فروشگاه زنجیره‌ای در منطقه ۱۹ پاریس با نصب اطلاعیه‌ای روی در ورودی خود، ورود نژادپرست‌ها را ممنوع اعلام کرد.

فروشگاه «فرانپری» Franprix در این اطلاعیه با لحنی تند اعلام کرده علت این تصمیم رخ دادن مسائل فراوانی است که نمی‌توان آنها را عادی دانست و همواره حول رنگ پوست کارکنان مطرح شده است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: «در این فروشگاه عرب‌ها، سیاهپوستان، آسیایی‌ها، یهودیان، سفید پوستان و دیگر افراد کار می‌کنند، ورود نژادپرست‌ها به این فروشگاه ممنوع است.»

مدیر این فروشگاه به شبکه فرانس انفو گفته است: «تمامی ندارد. فحش‌های نژادپرستانه از سوی همه نوع آدمی گفته می‌شود. مشکلی هر روزه است و هرگز تمامی ندارد. من یهودی هستم، شریک زندگیم ایتالیایی است. یکی از کارکنان اینجا چینی است. همه ما هدف فحش‌های هر روزه هستیم. غیر قابل تحمل است.»

او افزوده است: « ما می‌خواهیم به مشتریانمان که جرات نمی‌کنند از خودشان دفاع کنند بگوییم که آنها می‌توانند به ما مراجعه کنند و ما اجازه نخواهیم داد که این چنین رفتاری بدون توجه ادامه یابد.»

پاریس شهری با تنوع گسترده جمعیتی است که افرادی از قاره های مختلف جهان با مذاهب و ویژگی های ظاهری متفاوت در آن زندگی می کنند. با این حال فرانسه و بویژه پاریس با مشکل رفتارها و گفتارهای نژادپرستانه مواجه است. یهودیان و مسلمانان از یک سو و رنگین پوستان از سوی دیگر هدف این تبعیض های نژادی اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها