Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دونالد ترامپ:‌ قوانین مالکیت سلاح در آمریکا سخت تر نخواهد شد

دونالد ترامپ:‌ قوانین مالکیت سلاح در آمریکا سخت تر نخواهد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترامپ:‌ اگر در حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس قربانیان و یا دست کم تعدادی از آنها سلاح داشتند، تروریست ها نمی توانستد این تعداد (۱۳۰ نفر) را بکشند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه در انجمن سلاح آمریکا که گفت قوانین مالکیت سلاح را سخت تر نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی این سخن را مطرح می کند که پیش‌تر و بعد از حمله به دبیرستانی در فلوریدا گفته بود که با اعمال محدودیت هایی برای مالکیت سلاح موافق است.

در جلسه سالانه انجمن سلاح آمریکا او بار دیگر بر مسلح شدن معلم ها و افزایش امنیت مدارس برای جلوگیری از کشتارهای آینده پافشاری کرد.

آقای ترامپ همچنین در سخنانش به حمله تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس اشاره کرده است و گفته است که این حمله تروریستی که ۱۳۰ کشته بر جای گذاشت می توانست تلفات کمتری داشته باشد اگر قربانیان یا دست کم تعدادی از آنها مسلح بودند.

ترامپ افزود: « آنها بطور وحشیانه‌ای توسط گروه کوچکی از تروریست های مسلح کشته شدند. آنها زمان کافی داشتند که تک تک افراد را بکشند. اینطوری بود (با ژست کسی که با دستش بطرف جمعیت شلیک می کند):‌ بیا اینجا بووم (صدای شلیک)، تو بیا اینجا، بووم.»

او همچنین در مقایسه های خود بریتانیا را مثال زد و گفت که در بریتانیا مردم به جای سلاح گرم، چاقو دارند و زخمی های ناشی از چاقو در لندن، بیمارستانی در این شهر را شبیه بیمارستانی در مناطق جنگی کرده است. دونالد ترامپ البته اسناد و مدارکی درباره چنین اتفاقی در لندن ارائه نکرد.

انجمن سلاح آمریکا که لابی قدرتمندی در آمریکا به شمار می رود از حامیان دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی بود.

بحث محدود کردن مالکیت سلاح در آمریکا از دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در آمریکا بالا گرفت ولی وی نتوانست قوانین را در این مورد تغییر دهد. دونالد ترامپ نیز با اینکه وعده هایی برای محدود کردن مالکیت سلاح بعد از حمله ماه فوریه به یک دبیرستان در ایالت فلوریدا داده بود، اکنون نظرش را تغییر داده است.

مالکیت سلاح موضوع متمم دوم قانون اساسی آمریکاست و زمانی تدوین شد که آمریکایی‌ها بتازگی از دست استعمار بریتانیا آزاد شده بودند و برای همین این متمم به قانون اساسی اضافه شد تا شهروندان بتوانند در صورت لزوم برای مقابله با موارد مشابه و همچنین شورش علیه دولت برای دفاع از آزادی خود، سلاح در اختیار داشته باشند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در فلوریدا ۲ کشته و ۱۱ زخمی برجا گذاشت

انجمن ملی سلاح آمریکا از هیچ ممنوعیتی علیه مالکیت سلاح حمایت نمی کند

جو بایدن از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کنار کشید