Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انجمن ملی سلاح آمریکا از هیچ ممنوعیتی علیه مالکیت سلاح حمایت نمی کند

 انجمن ملی سلاح آمریکا از هیچ ممنوعیتی علیه مالکیت سلاح حمایت نمی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واکنش انجمن ملی سلاح آمریکا در مخالفت با پیشنهادهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تشدید کنترل اسلحه مطرح شده است.

آگهی

انجمن ملی سلاح آمریکا (NRA) می گوید از هیچ گونه ممنوعیتی علیه مالکیت سلاح حمایت نمی کند.

بحث دوباره درباره کنترل سلاح گرم در آمریکا بعد از آن داغ شده است که یک مهاجم به دبیرستانی در فلوریدا حمله کرد و ۱۷ دانش آموز را کشت.

سخنگوی لابی پرنفوذ حامی سلاح در آمریکا به «ای‌بی‌سی نیوز» گفت که انجمن ملی سلاح از هیچ ممنوعیتی حمایت نمی کند و علت کشتاری شبیه آنچه در دبیرستانی در فلوریدا رخ داد انجمن ملی سلاح آمریکا نیست. این سخنگو تشدید قوانین محلی در ارتباط با سلاح در فقدان واکنش سیاستمداران را اشتباه توصیف کرده است.

واکنش انجمن ملی سلاح آمریکا در مخالفت با پیشنهادهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تشدید کنترل اسلحه مطرح شده است.

ترامپ پیشتر در واکنش به این کشتار گفته بود که با مسلح کردن معلم ها می توان مانع کشتارهایی مانند فلوریدا شد.

با این حال رئیس جمهوری آمریکا پیشنهادهایی هم برای محدود کردن دسترسی به سلاح از جلمه افزایش حداقل سن برای خرید انواع خاصی از سلاح از ۱۸ سال به ۲۱ سال، مطرح کرده است.

ترامپ همچنین پیشنهاد ممنوع کردن تغییر سلاح های نیمه خودکار به سلاح های خودکار و همچنین تقویت بررسی گذشته و پروفایل متقاضی خرید سلاح را مطرح کرده است.

بیشتر بخوانید:

از زمان حمله روز ۱۴ فوریه به دبیرستان «مارجری استونمن داگلاس» درجنوب ایالت فلوریدا، انجمن ملی سلاح آمریکا هدف حملات کارزار تشدید کنترل سلاح و سخت تر کردن قوانین خرید اسلحه بوده است.

با این حال مقامات فلوریدا بعد از این تیراندازی فاش کردند که یک افسر پلیس مسلح برای حفاظت از مدرسه در هنگام تیراندازی بیرون مدرسه حضور داشته اما در ماجرا مداخله نکرده است.

روز یکشنبه تعدادی از دانش آموزان این دبیرستان به همراهی والدینشان برای نخستین بار به مدرسه بازگشتند و قرار است که روز چهارشنبه تمام دانش اموزان بطور تمام وقت به سر کلاس ها بازگردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ:‌ قوانین مالکیت سلاح در آمریکا سخت تر نخواهد شد

پسر ۹ ساله آمریکایی بخاطر بازی ویدیویی خواهر ۱۳ ساله خود را کشت