Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رسوایی فولکس واگن؛ مدیرعامل پیشین از سوی دادگاه آمریکا متهم شد

 Volkswagen
Volkswagen Copyright REUTERS/Jonathan Ernst
Copyright REUTERS/Jonathan Ernst
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نام مارتین وینترکورن در فهرست متهمانی قرار گرفت که پیش از این نام ۹ تن از مدیران این شرکت بزرگ خودروسازی در‌ آن وجود داشت.

آگهی

دادگاه شهر دیترویت در ایالت میشیگان آمریکا علیه مارتین وینترکورن، مدیرعامل پیشین شرکت خودروسازی آلمانی فولکس واگن، در موضوع رسوایی تقلب در سنجش میزان آلایندگی خودروهای دیزلی، اقامۀ دعوی کرد.

رسوایی آلودگی‌های زیست محیطی خودروهای دیزل فولکس واگن که در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی اخبار آن در رسانه‌های جهان منتشر شد، استعفای آقای وینترکورن را به دنبال داشت.

در کیفرخواست دادستان آمده است که آقای وینترکورن در زمانی که این تقلب در حال انجام بوده، از آن اطلاع داشته است. به این ترتیب مارتین وینترکورن ۷۰ ساله با اتهامات تقلب و تبانی در دستکاری نرم افزارهای سنجش میزان آلایندگی این خودروها و همچنین نقض قانون هوای پاک مواجه است.

این اتهامات در ماه مارس به ثبت رسیده و روز پنج‌شنبه منتشر شده است.

با صدور این کیفرخواست، نام آقای وینترکورن نیز در فهرست متهمانی قرار گرفت که پیش از این نام ۹ تن از مدیران این شرکت بزرگ خودروسازی در‌ آن وجود داشت. تا کنون حکم دو تن از این متهمان اعلام شده است که گناهکار شناخته شده و روانه زندان شده‌اند.

گفته می‌شود که آقای وینترکورن همچنان در آلمان به سر می‌برد و به همین دلیل بعید است که او در دادگاه آمریکا حاضر شود یا به زندان رود. آلمان نیز معمولا با استرداد شهروندان خود به دیگر کشورها موافقت نمی‌کند.

اتهامات وارد شده به آقای وینترکورن، از جمله آخرین اخبار مربوط به پروندۀ رسوایی مالی این شرکت آلمانی است.

فولکس واگن تا کنون جریمه‌ای ۳۰ میلیارد دلاری به آمریکا در قبال این تقلب پرداخت کرده است. این شرکت همچنین موظف است ۸۵ درصد از خودروهایی را که به ایالات متحده آمریکا فروخته تا ژوئن ۲۰۱۹ میلادی یا پس گرفته یا تعمیر کند؛ در غیر این صورت با جریمه سنگین دیگری در قبال تخلف آلودگی هوا مواجه خواهد شد.

فولکس واگن در ماه فوریه اعلام کرد که تا کنون نزدیک به ۸۳ درصد از مجموعِ این تولیدات را تعمیر کرده است و انتظار می‌رود که بزودی این ماموریت را به پایان برساند.

این شرکت در تلاش است تا با پشت سر گذاشتن بحران ناشی از این رسوایی، فعالیت خود در صنعت ساخت خودروهای الکتریکی گسترش دهد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم دادگاه عالی آلمان علیه بزرگ‌ترین خودروساز جهان؛ فولکس‌واگن محکوم شد

دیزل‌گیت؛ فولکس واگن دست‌کم ۶۲۰ میلیون یورو به مشتریان آلمانی پرداخت ‌می‌کند

دایملر صدها هزار خودروی مرسدس بنز دیزل را برای کنترل فرا می‌خواند