Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیزل‌گیت؛ فولکس واگن دست‌کم ۶۲۰ میلیون یورو به مشتریان آلمانی پرداخت ‌می‌کند

Germany Volkswagen Electric Cars
Germany Volkswagen Electric Cars Copyright Jens Meyer/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Jens Meyer/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

براساس توافق میان این شرکت با مشتریان «متضرر»، هر یک از خریداران شاکی براساس مدل و سال خودرو از ۱۳۵۰ تا ۶۲۵۰ یورو ضرر و زیان دریافت خواهند کرد.

آگهی

شرکت فولکس واگن براساس توافق با مشتریان خود در آلمان دست‌کم ۶۲۰ میلیون یورو برای جبران خسارت در چارچوب رسوایی دیزل‌گیت می‌پردازد.

رسوایی داده‌های اشتباه درباره میزان آلاینده‌های خودروهای فولکس واگن، موسوم به دیزل‌گیت، احتمالا برای این شرکت ۳۰ میلیارد یورو هزینه در بر داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه مبلغ ۶۲۰ میلیون یورو غرامت قرار است میان بیش از ۲۰۰ هزار مشتری فولکس واگن تقسیم شود. بر اساس توافق میان این شرکت با مشتریان «متضرر»، هر یک از خریداران شاکی بر اساس مدل و سال خودرو از ۱۳۵۰ تا ۶۲۵۰ یورو ضرر و زیان دریافت خواهند کرد.

بازپرداخت خسارت تنها به مشتریانی تعلق می‌گیرد که یکی از محصولات دیزل (گازوئیلی) با موتور دستکاری شده شرکت فولکس واگن را خریده باشند.

این پیمان سازش میان فولکس واگن و یک گروه حمایت از حقوق مصرف کنندگان، موسوم به وی‌زدبی‌وی تنظیم شده است. رسانه‌های آلمانی می‌گویند که ده‌ها هزار خریدار دیگر تصمیم گرفته‌اند شکایت و درخواست غرامت خود را به‌شکل شخصی دنبال کنند.

مدیران فولکس واگن در سال ۲۰۱۵ نصب دستگاه‌های دستکاری شده در موتورهای خودروهای گازوئیلی خود را پذیرفتند. علاوه بر دادخواست‌های غرامت و ضرر و زیان از جانب خریداران، ده‌ها تن از مدیران رده بالای این شرکت در آلمان و ایالات متحده آمریکا تحت تعقیب کیفری قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پورشه به بورس می‌رود؛ رقابت میلیاردرهای آمریکا، فرانسه و قطر برای خرید خودروساز آلمانی

رئیس فولکس‌واگن: در بازار خودروهای الکتریکی رقابت فشرده‌ای با تسلا داریم ولی تسلیم نخواهیم شد

رسوایی فولکس واگن؛ مدیرعامل پیشین از سوی دادگاه آمریکا متهم شد