فولکس واگن پذیرفت گناهکار است و غرامت بیشتری می پردازد

فولکس واگن پذیرفت گناهکار است و غرامت بیشتری می پردازد
نگارش از Euronews

شرکت خودروسازی فولکس واگن مسئولیت خود در «نصب موتورهایی با نقض فنی » بروی خودروهای فروخته شده در آمریکا را پذیرفت و اعلام کرد گناهکار است.

شرکت خودروسازی فولکس واگن مسئولیت خود در «نصب موتورهایی با نقض فنی » بروی خودروهای فروخته شده در آمریکا را پذیرفت و اعلام کرد گناهکار است. این شرکت آلمانی برای پرداخت چهار میلیارد و سه میلیون دلار غرامت بیشتر اعلام آمادگی کرده است.

فولکس واگن پیش از این موافقت کرده بود مبلغ ۱۸ میلیارد دلار به خریداران این خودروها در آمریکا غرامت پرداخت کند.

لورتا لینچ، دادستان کل آمریکا در این رابطه گفت: « اعلام این موضوع از سوی آنها به این معنا نیست که تحقیقات ما کامل شده است. ما همچنان به آزمایش اتومبیل های فولکس واگن خریداری شده توسط مشتریان فریب خورده ادامه می دهیم و افراد مسئول دراین توطئه را تحت تعقیب قرار خواهیم داد.»

از میان ۱۱ میلیون اتومبیل تولید شده توسط فولکس واگن با این نوع موتورهای مجهز به نرم افزار تقلبی، بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه در آمریکا بفروش رفته است.

مقامات قضایی آمریکا تاکنون شش نفر از مسئولان و کارکنان رده بالای فولکس واگن را به نقش داشتن در این تقلب تحت تعقیب قرار داده اند. در همین رابطه، الیور اشمیت که نمایندۀ فولکس واگن در آمریکا در سال ۲۰۱۵ بود با شکایت سازمان محیط زیست آمریکا و تعدادی از خریداران در فرودگاه میامی دستگیر شد.

طبق توافق به دست آمده، طی سه سال آینده این شرکت خودروسازی آلمانی از سوی یک موسسۀ سنجش میزان آلاینده های تولیدات فولکس واگن در آمریکا تحت کنترل قرار خواهد گرفت تا از انطباق تولیدات این شرکت خودروسازی آلمانی با معیارهای محیط زیست اطمینان حاصل شود.

مطالب مرتبط